PTT Drone ile Kargo Teslimatına Hazırlanıyor

PTT Drone ile Kargo Teslimatına Hazırlanıyor

Bir televizyon yanına katılan PTT Genel Müdürü Kenan Bozgeyik, PTT Kargo'nun üzerine çalıştığı projeleri anlattı. Bu projeler arasında en ilgi çekici olanı ise kuşkusuz drone'lar ile alakalı oldu.

CNN Türk'te yayınlanan 10'dan Sonrası programının konuğu olan PTT Genel Müdürü Kenan Bozgeyik, göreve gelmesinin ardından PTT bünyesine bir ar-ge merkezi kurduklarını ve bu merkezin yeni projeler üzerinde çalıştığını anlattı. Ar-ge merkezinden çıkan ilk projenin Kargomatik olduğunu söyleyen Bozgeyik, çeşitli alışveriş merkezlerine kuracakları Kargomatik cihazları ile insanların kargolarını bu makinalardan alabileceklerini söyledi.

Kargomatik projesinin yanı sıra drone teknolojileri üzerinde de çalıştığını belirten Bozgeyik, yakın zaman sonra drone ile kargo taşımacılığına başlayabileceklerini belirtti. Özellikle ulaşması zor bölgelerde yaşanacak gecikmeleri engellemek için böyle bir çözüm ürettiklerini söyleyen genel müdür, İstanbul'un adalarını örnek gösterdi. Henüz geliştirme aşamasında olduğunu anlaşılan bu projenin ne zaman hayata geçeceği ise henüz bilinmiyor. 

Dikkat! PTT’den Sahte e-Postalarla İlgili Önemli Bir Uyarı Geldi

YORUMLAR