PUBG, 1 Milyon Euro Ödüllü Avrupa Ligi’ni Duyurdu

PUBG, 1 Milyon Euro Ödüllü Avrupa Ligi’ni Duyurdu

PUBG Corp.'un StarLadder işbirliği ile tanıttığı ilk Avrupa Ligi, profesyonel e-spor dünyasına yeni bir soluk getirmeye hazırlanıyor. Ocak 2019’da başlayacak olan PUBG Avrupa Ligi, 1 milyon euro değerinde ödül havuzuna sahip olacak

Kısa zamanda milyonlarca insana hitap eden bir oyuna dönüşen PUBG, e-spor dünyasındaki ağırlığını giderek artırıyor.

Ünlü Battle Royale yapımının geliştiricisi PUBG Corp ve ve StarLadder, Avrupa’daki ilk PlayerUnknown's Battlegrounds profesyonel ligini başlatacak.  

Toplam 1 milyon euro ödüllü ve üst lige çıkma, alt lige düşme prensibini benimseyen PUBG Avrupa Ligi’nde 16 takım mücadele edecek. Üç aşamadan oluşacak olan lig, Ocak 2019’da başlayacak.

PUBG Corp. ve StarLadder

Sezonda mücadele eden takımlar, Avrupa ülkelerinin başkentlerinden birisinde özel tasarlanmış bir Battle Royale LAN Stüdyosunda karşı karşıya gelecekler. Turnuvanın finale giden ayağı ise ekim ayında başlayacak.

Giriş seviyesindeki takımlar, Açık Lig’de üç bölgede yarışacak: Avrupa Batı, Avrupa Doğu, Orta Doğu ve Afrika. Daha üst seviyedeki takımların katılacağı Contenders League, tüm Avrupa’yı birleştirecek. Takımlar üst liglere her aşamanın sonundaki özel promosyon turnuvalarını kazanarak çıkabilecekler.

PUBG Corp. EMEA (Avrupa, Orta Doğu ve Afrika) Bölgesinden Sorumlu Başkan Yardımcısı Alex Nam, bu önemli projede StarLadder ile işbirliği kurdukları için çok memnun olduklarını söyledi. 

“Bu ortaklıktan çok sayıda heyecan verici çalışma çıkmasını bekliyoruz”  diyen Nam, sözlerini şöyle sürdürdü:

“PUBG Avrupa Ligi, profesyonel takımların düzenli maçlarıyla tutarlılığa kavuşacak. PUBG hayranlarının ve oyuncularının heyecan içinde izleyeceği rekabetçi karşılaşmaların sayısını artıracak. Ligdeki çok sayıda maç,takımların sezon boyu yeteneklerini ve stratejilerini geliştirmesini sağlayarak, maçların görkemini artıracak"