PUBG Artık Eskisi Kadar Sık Güncellenmeyecek

PUBG Artık Eskisi Kadar Sık Güncellenmeyecek

Son dönemlerin yıldızı parlayan hayatta kalma oyunu olan PUBG için oyunun geliştiricileri önemli açıklamalar yaptılar.

Birkaç ay önce erken erişimde oyuncuların beğenisine sunulan PLAYERUNKNOWN'S BATTLEGROUNDS, kısa süre içerisinde milyonlarca oyuncu kazanmış, Steam üzerinde en çok aktif oyuncu sayısına sahip oyunlar arasına girmişti. Oyun erken erişime açıldıktan sonra düzenli olarak yayınlanan güncellemelerle eksikleri kapatılmaya çalışılmıştı. Oyuna birçok yeni özellik eklenirken, mevcut hataların büyük bölümü bu yolla kapatılmıştı.

PUGB güncellemeleri şu ana kadar belli bir takvim dahilinde haftalık ve aylık olarak yayınlanıyordu. Fakat bu planlı güncelleme takvimi kaldırılacak ve oyun için düzenli aralıklarla güncelleme yayınlanmayacak.

Oyunun geliştiricileri yüksek kalite standardını korumak adına böyle bir karar aldıklarını açıklıyorlar. Geliştiriciler belli özellikleri yetiştirmek adına acele etmelerinin yarardan çok zarara sebep verdiğini keşfettiklerini iddia etmekteler. Daha kısa kalite kontrol süreçleri doğal olarak problemlerin gözden kaçmasına neden oluyor ve oyunun kalitesini aşağı çekiyormuş. Ayrıca PLAYERUNKNOWN'S BATTLEGROUNDS'ın çıkış tarihi önceden ertelenmişti. Oyunun tekrar ertelenmemesi için güncelleme yükünün de azaltılması mantıklı bir karar olabilir. Bu sayede geliştiriciler oyuna yeni içerikler eklemeye yoğunlaşabilir.

Bu açıklama PLAYERUNKNOWN'S BATTLEGROUNDS için herhangi bir güncelleme yayınlanmayacağı anlamına gelmiyor. Sadece güncellemeleri daha seyrek bir şekilde göreceğiz. Oyunun mevcut halinin bile oldukça heyecanlı olduğu düşünülürse oyunda çıkacak küçük hatalar göz ardı edilebilir.

PlayerUnknown's Battlegrounds Yeni Rekoruyla Steam Tarihine Geçti

YORUMLAR