PUBG, Başlangıçtaki Horoz Dövüşü Arenasını Kaldırıyor

2017'nin parlayan yıldızı PUBG, geride bıraktığımız Aralık ayında resmi olarak çıkış yapmış olsa da oyun geliştirilmeye devam ediliyor.

PUBG test sunucuları için yayınlanan son güncelleme sunucu ve istemci performansını iyileştirmek için ilginç bir değişiklik uyguladı. Bilindiği üzere PUBG'de her maçın başlamasından önce bütün oyuncular tek bir yere toplanıyor. Bu alan tam bir kaos merkezi olmakta; çünkü oyuncular burada silahları kullanarak birbirlerine saldırabiliyor, herkes mikrofona bağırabiliyor ve kulaklarımızı tırmalayabiliyor. Bazen kargaşaya dahil olarak eğlenebilsek de, yorgunsak ve başımız ağrıyorsa bu kalabalık rahatsız edici olabiliyor. Her şeyin üzerine, yüksek oyuncu sayısı ve patlayan silahlardan ve bombalardan ötürü bilgisayarımızın bu sahneleri göstermesi güçleşiyor, FPS değeri ciddi derecede düşüyor. Bir horoz dövüşü arenasını andıran bu lobi bölümü yeni güncellemeyle kaldırıldı.

Artık oyuncular tek bir yer yerine birbirinden uzakta yer alan farklı alanlarda toplanacaklar. Ayrıca bu alanlarda eskiden olduğu gibi silahlar da kullanılamayacak. Böylece kalabalıktan ve görsel efektlerden kaynaklanan FPS düşüşleri yaşanmayacak. PUBG Corp. yapılan değişikliğin hem sunucuları, hem de oyuncuların bilgisayarlarını rahatlattığını açıklıyor.

Bunlara ek olarak oyunun başlangıcındaki paraşütle atlama kısmında da değişiklik yapılmış. Artık uçaktan atladığınızda daha dar bir alanın çizimi yapılacak, böylece FPS'nin ciddi oranda düşmesi engellenecek. Uçaktan atlanan bölüm için daha farklı iyileştirmelerin de yakın zaman içinde uygulanacağı sözü verilmekte.

PUBG Corp. bütün bu geliştirmelerden daha önemli olan bir konuya, hilecilere değinmeyi de ihmal etmiyor. Paylaşılan bilgiye göre yeni bir hile önleme aracı geliştiriliyormuş.

YORUMLAR