PUBG Çıkış Tarihi Belli Oldu, Çöl Haritasının Videosu Paylaşıldı

Bu senenin ilk yarısında erken erişimde oyuncuların beğenisine sunulan PUBG uzun bir erken erişim sürecinin ardından nihayet resmi olarak çıkıyor. Daha önceden PlayerUnknown's Battlegrounds'un 12 Aralıkta Xbox One platformuna çıkış yapacağı duyurulmuştu. Şimdi ise oyunun PC final sürümünün çıkışı için net bir tarih verildi.

Paylaşılan bilgilere göre PUBG 1.0 sürümü, PC platformuna 20 Aralık tarihinde, yani 2 hafta sonra çıkış yapacak. PUBG final sürümüyle birlikte bir süredir hakkında çeşitli bilgiler paylaşılan çöl haritası da oyuncuların beğenisine sunuluyor. Devam etmekte olan Game Awards 2017 etkinliğinde PUBG için yeni bir video paylaşıldı ve bu videoda çöl haritasından oynanış görüntülerine yer verildi.

Miramar adını alacak çöl haritasında 8 farklı bölge yer alacak. Ayrıca açık arazilerde pick-up türünde yeni bir aracı kullanabileceğiz. Bu araca ek olarak oyuna yeni bir jet-skinin ekleneceği de söyleniyor. Aquarail adlı jet-skinin güzel yönü ise bu aracın yeni pick-up kamyon gibi Miramar haritasına özel olmayacak olması, jet-ski hem Miramar'da hem de Erangel haritasında kullanılabilecek.

PUBG geliştiricilerinin tek sürprizi yeni jet-ski de değildi. Bunun yanında oyuna yeni bir silah daha ekleniyor. R45 adlı 6 mermilik şarjör kapasitesine sahip revolver türündeki tabanca Miramar haritasına özel olacak, susturucuları desteklemeyecek. R45'te 6 mermiyi aynı anda değiştirmenizi sağlayan hızlı şarjör değiştirme modifikasyonunu, kırmızı nokta lazer nişan sistemini kullanabileceksiniz.

PUBG çöl haritası test sunucularında oyuncuların beğenisine sunuldu. Eğer oyun erken erişimden çıkmadan önce Miramar'ı ziyaret etmek isterseniz test sunucularına katılabilirsiniz.

 

 

YORUMLAR