PUBG Mobile’dan Yeni Bir Rekor Daha

Sensor Tower Store Intelligence’ın yayınladığı son rapora göre, PUBG Mobile’ın gelirleri 1 milyar doları aşarak rekor kırdı.

PUBG Mobile Rekor 1

Dünyanın en çok oynanan çevrimiçi oyunlarından biri olan PUBG, mobil sürümüyle de yeni rekorlar kırmaya devam ediyor. PUBG Mobile, 1 milyar dolardan daha fazla gelir elde ederek rakiplerine fark attı.

Sürekli olarak büyüyen ve gelirlerini arttırmaya devam eden PUBG Mobile’dan yeni bir rekor daha geldi. Sensor Tower Store Intelligence’ın yayınladığı son rapora göre, PUBG Mobile’ın gelirleri 1 milyar doları aştı.

iOS ve Android genelinde cirosu 1 milyar doları aşan PUBG Mobile, bu rakama ulaşan ilk Battle Royale oyunu olmayı başardı. Ağustos 2018‘de brüt geliri 25 milyon dolar olarak açıklanan oyunun, sadece 1 yıl sonra 1 milyar dolar gelir elde etmesi oldukça etkileyici.

PUBG Mobile Lite'a Güncelleme

Başarılı oyun, zaman zaman yayınlanan güncellemelerle de canlı tutuluyor ve oyuncuların beğenisini kazanıyor. Son olarak PUBG Mobile Lite’a getirilen 0.14.1 güncellemesi büyük değişikliklerle geldi. 

Güncellemeyle Golden Woods adlı yeni bir harita da oyuna eklendi. Çalılık araziler, yağma için uygun küçük kasabalar barındıran dar bir harita olan Golden Woods, oyunculara rekabetçi bir savaş alanı sunuyor.

PUBG Mobile Rekor 2

PUBG Mobile Lite 0.14.1 güncellemesinde şu yenilikler bulunuyor:

  • Yeni sezon – seviye düzenine göre ayarlanmış yeni sezon, yeni ödüllerle geliyor ve 1 Ekim’de başlıyor.
  • Başarı sistemi – Görevler menüsündeki yeni mücadeleler oyuncuların değerli ödüller için yeteneklerini teste tabi tutmasını sağlıyor.
  • Unvan sistemi – Oyuncular, başarı kazanıp tecrübelerini artırdıkça yükselen seviyelerine yaraşır ödüller alıyor.
  • Yeni Arcade modu – Oyuncuların RPG-7 ile savaşabilecekleri özel bir savaş modu.
  • Güçlü teçhizatlar – PP-19 hafif makineli tüfek; QBZ ve QBU DMR tüfeklerini kullanmak artık mümkün.
  • Hızlı taşıtlar – Klasik PUBG aracı olan 4 tekerlekli UAZ, artık PUBG LITE için de kullanılabilir durumda.

YORUMLAR