PUBG Mobile ve Resident Evil 2 Bir Araya Gelecekler

Resident Evil 2 PUBg Mobile

PUBG Corp ve Capcom, yayınladıkları kısa bir videoyla Resident Evil 2 ve PUBG Mobile oyunlarının bir araya geleceğini duyurdular. 20 saniyelik bir videoyla tanıtılan ortaklığın detayları henüz paylaşılmadı.

Kısa teaser videosundan sonra ortaklığın neleri kapsadığı anlaşılamazken, videonun yayınlanmasıyla birlikte birçok fikir ortaya atıldı. Konuşulanlardan ilki Resident Evil 2’de yer alan yaratıkların PUBG Mobile gelme ihtimali oldu. Bir başka iddia, silahlar ve kıyafetler üzerindeydi. PUBG Mobile’ı uzun süredir oynayan oyuncular, ortaklığın çeşitli karakter kişiselleştirme eşyaları üzerine olacağını, oyuna RE2 temalı malzemeler eklenebileceğini belirttiler. 

PUBG Mobile, geçtiğimiz sene Görevimiz Tehlike ve Suicide Squad temalı etkinlikler düzenlemişti. Yeni Görevimiz Tehlike filmi vizyona girmeden önce yapılan etkinlikten önce, oyuna çeşitli müzikler ve kıyafetler eklenmişti. Keza DC Comic filmi Suicide Squad ile yapılan ortaklık sırasında da benzer değişikliklere gidilmişti. 

Yapılacak crossover’a dair diğer detayların, tamamen elden geçirilerek 25 Ocak 2019’da piyasaya çıkması planlanan Resident Evil 2’den hemen önce yayınlanması beklenenler arasında yerini alıyor. Yayınlanan videoyu hemen yukarıdan izleyebileceğiniz gibi PUBG Mobile indir diyerek, oyunu mobilde deneyebilirsiniz.