PUBG'nin Hile Yapımcıları Banlandı

PUBG'nin Hile Yapımcıları Banlandı

Battle Royale türünün en popüler oyunlarından birisi olan PUBG'deki hile yapımcıları yakalandı. Hilecilere büyük cezalar verildi.

PlayerUnknown's Battlegrounds her geçen gün daha da popüler oluyor. Oyun popüler oldukça da oyundaki hileciler artmaya başlıyor. Oyunun geliştirici takımı PUBG Corporation, sürekli olarak adil oyunu desteklediklerini ve kullanıcıların kişisel bilgilerini önem verdiklerini söyleyip duruyor. Geliştirici şirket, bu konuya oldukça önem veriyor.

Geçtiğimiz günlerde PUBG Corp, Çin'de hile yapan PUBG hilecilerinin yakalandığını raporladı. Verilen rapora göre hile yapıp satışını gerçekleştiren 15 kişi Çinli polisler tarafından tutuklandı. Hile yapımcılarına toplamda 5.1 milyon dolar para cezası verildi. Hileciler eğer para cezasını ödeyemezlerse suçlarını hapis cezası yoluyla ödemek zorunda kalacaklar.

PUBG, hilecilere çözüm olarak oyunu sürekli güncellemeyi tercih ediyor ancak; verilen bu büyük ceza hilecileri birazcık olsa da caydırabilir. Bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Sizce hilecilere verilen ceza az mı, çok mu?