PUBG'nin Takdir Toplayan Çalışması Fix PUBG Sona Erdi

Fix PUBG Çalışması Sona Erdi

PUBG'de geçtiğimiz Ağustos ayında Fix PUBG isimli yeni bir çalışma başlatılmıştı. Bu çalışma sayesinde tüm PUBG oyuncuları, oyunla ilgili düzeltilmesini ya da geliştirilmesini istedikleri şeyleri yapımcılara bildirebiliyordu. Buradaki amaç oyundaki hataların düzeltilmesi ve oyunun iyileştirilmesiydi.

An itibarıyla sona erdiği belirtilen Fix PUBG çalışması kapsamında şimdiye kadar 100 adet bug’ın çözüldüğü, oyuncuların fps’lerinde artış sağlandığı, sunucu performanslarının geliştirildiği ve hile kullandığı tespit edilen 2 milyondan fazla oyuncunun engellendiği açıklandı.

Çalışmanın sona ermesinin ardından PUBG'nin geliştiricisi Bluehole, bundan sonraki amaçlarının oyundaki kaliteyi istikrarlı bir şekilde sürdürmek olduğunu söyledi. Fix PUBG’nin tamamlanmasıyla PUBG’nin hatalardan ve hile yapan oyunculardan tamamen arındığını söylemek elbette mümkün değil. Hatta Bluehole bu çalışmadan tam anlamıyla tatmin olamasa da yine de çalışmanın oldukça faydalı olduğu söylenebilir.

PUBG hakkındaki bir diğer önemli gelişme ise oyunun PS4 platformuna da gelecek olması. Halihazırda PC, Xbox One ve mobil platformlarda oynanabilir olan PUBG, 7 Aralık tarihinden itibaren artık PS4’lerde de oynanabilir olacak.

Ayrıca Bluehole, PUBG’nin Xbox ve PlayStation platformlarındaki gelişiminin PC’deki gelişimiyle paralel olacağını açıkladı.