PUBG, Ocak Ayında 1 Milyon Hileciyi Banladı

CS: GO ve DOTA 2 oyunları sollayarak Steam'in lideri haline gelen PUBG'nin başı bir süredir hile ve hack araçlarını kullanan oyuncular ile dertteydi.

Oyunun Çin'de erişime açılmasının ardından bu ülkenin yüksek nüfusune bağlı olarak hileciler oyuna akın etmiş, diğer oyuncular Çin'e bölge kısıtlaması uygulanmasını talep etmişti. PUBG Corp. bölge kısıtlamasına sıcak bakmasa da yeni bir hile önleme aracı üzerinde çalıştığını açıklamış ve bu hile aracını test sunucularında denemeye başlamıştı. Firma buna ek olarak, Ocak ayı içinde 1 milyondan fazla hileciyi banladığını açıkladı.

Hatırlanacağı üzere geçtiğimiz aylarda PUBG Corp. 100 bin civarında hileciyi banladğını açıklamıştı. Ocak ayında banlanan oyuncu sayısı firmanın yeni rekoru haline geldi.

 PUBG için testleri tamamlanan hile engelleme aracının da bugün içinde oyuna eklenmesi planlanıyor. Bu hile engelleme aracının ReShade gibi oyunun renklerini değiştiren ve rakiplerinizin yerlerini tespit etmenizi kolaylaştırarak haksız avantaj kazandıran 3. parti oyun modlarını da engelleyeceğini hatırlatalım. PUBG Corp. bu modu kullanan oyuncuların banlanmayacağını; fakat modu kullanırlarsa oyuna giremeyeceklerini söylemekte. Oyuncuların bu modu kaldırmaları gerektiği, bazı durumlarda da oyunun baştan yüklenmesi gerektiği bilgisi paylaşılıyor.

Umarız yeni hile engelleme aracı oyundaki hileci sayısını düşürür ve bütün oyuncular için adil bir oyun tecrübesi sunar.

 

YORUMLAR