PUBG Satışlarına Milyonlar Daha Eklendi

PUBG Satışlarına Milyonlar Daha Eklendi

Halen erken erişimde olan ve final sürümü çıkış yapmayan PUBG ya da uzun adıyla PLAYERUNKNOWN'S BATTLEGROUNDS geliştiricisinin yüzünü güldürmeye devam ediyor.

Hatırlayacağınız üzere geçtiğimiz haftalarda PUBG'nin DOTA 2'yi geride bırakarak Steam'in en çok aktif oyuncu sayısına sahip oyunu haline geldiğini sizlerle paylaşmıştık. Yine aynı zamanlarda oyun toplamda 8 milyon kopya satmayı başarmıştı. Aradan geçen kısa sürenin ardından PUBG satışları duraklamadan devam etti ve toplam rakama 2 milyon daha eklendi. Şu an PUBG, toplamda 10 milyon kopya satmış durumda.

Birçok AAA kalitede yapımı kıskandıracak bu satış rakamları resmi olarak final sürümü çıkmamış PUBG'nin ne derece başarılı bir oyun olduğunu gösteriyor. Hatta diğer oyun geliştiricileri de PUBG'nin başarısının farkına varmış ve kendi oyunları içerisine PUBG'ye benzer oyun modlarını yerleştirmişti. Bu duruma örnek olarak GTA 5 gösterilebilir. Başarılı açık dünya aksiyon oyununun online moduna son güncellemeyle Motor Wars adlı bir mod eklenmişti. Bu modda tıpkı PUBG'de olduğu gibi giderek daralan bir alan içerisinde diğer oyuncularla çarpışıyorduınuz.

PUBG'yi geliştiren Bluehole'un başındaki isim olan Chang Han Kim böyle bir satış rakamını yakalayacaklarını tahmin etmekdiklerini itiraf ediyor. Oyunun final sürümünün 2017 bitmeden yayınlanması planlanıyor, ayrıca PUBG'nin Xbox One sürümü de geliştiriliyor.

Resident Evil 7'nin Ücretsiz DLC'sinin Çıkış Tarihi Belli Oldu

YORUMLAR