PUBG'den Yeni Bir Rekor Daha!

PUBG'den Yeni Bir Rekor Daha!

Son zamanların en popüler oyunlarının başında gelen Playerunknown's Battlegrounds, anlık kullanıcı sayısıyla iki hafta kadar önce adından söz ettirmeyi başarmasının ardından küçük bir rekor daha kırdı. 

Hayatta kalma oyunlarına eklediği yeni mekaniklerle birlikte bir anda en çok konuşulan oyunların arasında girmeyi başaran Playerunknown's Battlegrounds ya da kısaltılan adıyla PUBG, iki hafta kadar önce anlık kullanıcı sayısıyla haberlere konu olmuştu. Steam üzerinde anlık olarak 600.000'den fazla oyuncuyu bir araya getirmeyi başaran PUGB, geçilemez gözüyle bakılan CS:GO'yu bile arkasında bırakmayı başarmıştı. 

Bugün yine sahneye çıkan Playerunknown's Battlegrounds, iki hafta önceki rekorunu geliştirerek, anlık olarak 800.000'den fazla oyuncuyu ağırladı ve Counter-Strike: Global Offensive'i bir hayli geride bırakmayı başardı. Tam olarak tepe noktasında 810,688 oyuncuyu aynı anda bir araya getiren oyun, bu başarısıyla birlikte Dota 2'ye oldukça yaklaşırken, sadece 30 bin oyuncu  farkla ikinci sırada kaldı.

Listede gördüğünüz gibi Dota 2, PUGB'nin rekor kırdığı günde 839 binden fazla oyuncuyu bir araya getirmiş. Fakat daha önce Dota 2, 1 milyondan fazla anlık kullanıcı sayısıyla rekoru çok yukarılara çıkarmıştı.

Microsoft, PlayerUnknown's Battlegrounds'un Yayıncısı Oldu

PUBG Durdurulamıyor!

YORUMLAR