Qualcomm Snapdragon 835 Grafik Performansıyla Göz Dolduracak

Qualcomm Snapdragon 835 Grafik Performansıyla Göz Dolduracak

Qualcomm, Snapdragon 835 işlemcisini birkaç hafta önce duyurmuştu. Ancak bugüne kadar bu işlemcinin hızı ve grafik performansına dair resmi bir bilgi verilmedi. Merakla beklenen işlemcinin ayrıntılarıyla ilgili ön bilgiler, Snapdragon 821 karşılaştırması sonucu ortaya çıkmış olabilir.

GFXBench isimli internet sitesi Snapdragon 835'in gelişimiyle ilgili bazı bilgiler paylaştı. Gelen bilgilere göre işlemcinin 2.2GHz'lik bir hıza sahip olacağı bildirildi. Bununla birlikte Snapdragon 835'in Adreno 540 grafik işlemcisi ile daha etkileyici performans göstermesi bekleniyor. Karşılaştırma ölçütü olarak Snapdragon 821'i ve Adreno 530'u kullanan site, bunlarla karşılaştırıldığında Snapdragon 835'in yüzde 30 daha iyi performans gösterdiğini açıkladı. 

Bu oranın bir çevirimiçi kıyaslama sitesinden geldiğini ve sonuçların tamamen güvenilir olmadığını lütfen unutmayın. Ayrıca bu istatistiki oran, Snapdragon'un henüz geliştirilme aşamasındaki bir örneğinden geldi. Bu nedenle nihai üretim bitene kadar beklemek daha doğru olacaktır. 

Snapdragon 835 işlemcinin 2017 yılının başlarında bazı akıllı telefonlarda bulunması bekleniyor. Piyasada dolaşan söylentilere göre, Snapdragon 835 ilk olarak Samsung Galaxy S8'de görülebilir. Bu söylentinin doğruluğunu da ancak MWC 2017'de yapabileceğiz.

Qualcomm 10 Nanometrelik Snapdragon 835 İşlemcisini Duyurdu

YORUMLAR