Qualcomm ve OSIsoft Akıllı Park İşbirliğini Duyurdu

Qualcomm ve OSIsoft Akıllı Park İşbirliğini Duyurdu

Akıllı telefonlara yaptıkları işlemcilerle piyasada adından söz ettiren Qualcomm, yeni bir anlaşmaya daha imza attı. Qualcomm Intelligent Solutions (QIS)'ın yaptığı açıklamada, San Diego'daki Petro Park'da OSIsoft LLC şirketi ile kritik altyapı sistemlerinden veri toplamak ve programları izlemek için anlaşma sağladı. OSIsoft'un PI sistemiyle gerçek zamanlı veri akışını izleyecek Qualcomm, operasyonel giderlerde azalma hedefliyor.

Tesisin üst düzey yöneticisi Randy McWilliams, önümüzdeki beş yıl içinde yüzde 25 oranında operasyonel giderlerde azalma beklediklerini açıkladı. Verimliliği artırmak için böyle bir girişimde bulunduklarını belirten Qualcomm'un kaynakların verimliliğini etkilemeden tasarruf stratejileri planladığı biliniyordu. Açık veri altyapısıyla ağ geçitlerini birlikte kullanarak her işlemde ne kadar su, elektrik ve gaz kullanıldığını yönetmek, güvenilirlik ve genel performansı artırmak mümkün oluyor. San Diego'daki akıllı park sisteminde de her şey gerçek zamanlı izlenebilecek.

Akıllı şehirler oluşturmak için Qualcomm'un akıllı çözümler oluşturması gelecek için önemli bir adım. Yeşil sermayenin arttığı bir dünyada umarız ülkemizde de bu tür girişimlerin önü açılır. 

Qualcomm Snapdragon 820'li İlk Akıllı Telefon Letv Le Max Pro Duyuruldu

Qualcomm Akıllı Telefonlarla Fotoğraf Çekme Alışkanlığımızı Değiştirecek


YORUMLAR