Qualcomm Yeni Ortağı NXP ile Intel'in Tahtına Göz Dikti

Qualcomm Yeni Ortağı NXP ile Intel'in Tahtına Göz Dikti

Qualcomm 21’inci yüzyılda Intel kadar büyük olmak arzusuyla giriyor. Bunun için de yatırımlarını bu hedef doğrultusunda yapıyor. Qualcomm'un geleceğe yönelik bu planı için yaptığ yatırım bedelinin 47 milyar dolara yaklaştığı telaffuz ediliyor.

Küresel mobil işlemcilerin ürünlerinden vazgeçemediği azimli üretici Qualcomm, 21’inci yüzyıl için hedeflerini yüksek tutuyor. Qualcomm’un büyük üreticiler arasında örnek aldığı isim ise Intel. Bu erekten yola çıkan Qualcomm 45 bin çalışanı olan Hollandalı yarı iletken üreticisi olan NXP Semiconductors şirketini 47 milyar dolara bünyesine kattı. NXP Semiconductors şirketinin sektördeki pazar payı 34 milyar dolar olarak ifade ediliyor.

Qualcomm yeni ortağı ile beraber PC, dizüstü, otomobil. IoT ve her şekilde internete bağlanabilen araçlar için işlemciler üretecek. Bu hedefiyle de Intel kadar popüler ve yaygın marka olmayı hedefliyor olması oldukça mantıklı görünüyor. Çok yakında Qualcomm markasının her türlü teknolojik cihazda bulunuyor olmasına yavaş yavaş hazırlanmamız gerekiyor sanırız. 

Qualcomm, Mediatek'in Teknolojisi ile Dalga Geçti

Qualcomm Akıllı Telefonlarla Fotoğraf Çekme Alışkanlığımızı Değiştirecek

Qualcomm, İlk 5G Modemi ile 5Gbps İndirme Hızına Ulaştı

YORUMLAR