Quantic Dream, Yeni Bir Duyuruya Hazırlanıyor

Quantic Dream stüdyosu şu anda ne yapıyor bilmiyoruz ama çok merak ediyoruz. Bilhassa Detroit: Become Human oyunu sonrasında, sıradaki projeleri hakkında heyecanlanmamız için de fazlaca nedenimizin var ve anlaşılan o ki, yakın bir zamanda bir fırtına kopacak. Quantic Dream, büyük bir duyuruya hazırlanıyormuş gibi görünüyor.

Detroit: Become Human, bu sene buluştuğumuz kaliteli oyunların arasında yer alıyor. Önceki Quantic Dream oyunları gibi yine seçimlere dayalı olarak gelişen ve değişen bir senaryosu olan oyunda, bu defa çok daha ince ayrıntılar söz konusu olmuştu. PlayStation 4 için geliştirilmiş olan Detroit: Become Human, mevcut neslin sonlarına yetişmiş olduğu için Fransız menşeli stüdyonun sıradaki oyununun yakın bir zamanda çıkmayacağını ve sıradaki nesle kalacağını tahmin ediyoruz. Ancak yine de sıradaki oyunu şimdiden merak etmeye başladık.

Quantic Dream, Twitter hesabı üzerinden yeni bir paylaşımda bulundu. Bugünün 2018 yılının ilk günü olması nedeniyle yapılan paylaşım da haliyle yeni yıl kutlaması olmuştu ama tabii ki araya bir şeyler de sıkıştırılmadı değil.

Detroit: Become Human için bir devam oyunu gelir mi?

Yukarıdaki Twitter paylaşımında gördüğünüz gibi, geliştirici stüdyo yakın bir zamanda büyük haberler ile geri döneceklerinin müjdesini verdi. Ne var ki, bu gönderide bizlerin tahminine bırakılacak herhangi bir ipucu yok. Ancak biraz geriye gidecek olursak, Detroit: Become Human oyununun çıkışı sonrasında, David Cage, Reddit üzerinden bir AMA (Bana Herhangi Bir Şey Sor) seansı gerçekleştirmişti. Bu seans sırasında da laf dönüp dolaşıp bir devam oyununa gelmişti.

Bildiğiniz gibi Quantic Dream devam oyunu yapmayı tercih etmeyen bir stüdyo ama oyuncular tarafından bu yönde fazlaca talep vardı ve olmaya da devam ediyor. Bilhassa da finali itibarıyla Beyond: Two Souls için. Aynı durum Detroit: Become Human için de geçerli ama işin ilginç yanı şu ki, hayranların aralarında hem devam oyunu isteyenler var hem de karakterler için ek senaryolu indirilebilir içerikler isteyenler. David Cage ise belli ki Detroit: Become Human oyununu geride bırakmayı istemiyor. Öyle ki, geliştirilme aşamasında epey eğlendiklerini dile getiren Cage, seansın gerçekleştirildiği zamanda, oyunun geçtiği dünyada anlatabilecekleri hala fazlaca hikaye olduğunu da sözlerine eklemişti. Henüz Quantic Dream olarak bir duyuru yapmaya hazır olmadıklarını da söyleyen David Cage'e göre tam bir devam oyunu ile karakterlere odaklı indirilebilir içerikler arasında seçim yapmak gerekiyordu.

Tüm bunlardan sonra Quantic Dream Twitter hesabı üzerinden yapılan paylaşımın, Detroit: Become Human ile bağlantılı bir duyuru olabileceğini tahmin edebiliriz; çünkü sıradaki proje için bu kadar erkenden bir duyurunun yapılması pek de olası değil.