Quirkbot ile Kendi Robotlarınızı Oluşturun

Quirkbot ile Kendi Robotlarınızı Oluşturun

Parlak fikirler ve ilginç projelerin yer aldığı Kickstarter, özellikle genç girişimcilerin ilgi odağı oldu. İlginç girişimler bazı bağışçılarının oldukça dikkatini çekiyor ve bağış miktarları dudak uçuklatan seviyelere kadar yükseliyor. Biz de oldukça ilginç olduğunu düşündüğümüz Quirkbot projesini sizlerle paylaşıyoruz.

Kendi robotlarınızı ve oyuncaklarınızı yapabileceğiniz bir donanıma sahip olan Quirkbot, 7’den 70’e herkesin ilgisini çekecek türden bir proje. Programlanabilir çiple ve hazır malzemelerle birlikte gelen Quirkbot, motor, pipetler ve LED’leri hareketli bir oyuncağa dönüştürmenize imkan tanıyor.

Çipi programlayabileceğiniz basit arayüzlü yazılımıyla, oluşturacağınız robotu geliştirebileceğiniz Quirkbot’lar, USB üzerinden doğrudan programlanabiliyor. Herhangi bir programlama bilgisine ihtiyaç duyulmadan, çocukların bile rahatlıkla kullanabileceği yazılım ile robotunuza hareket, sensör, titreşim ve daha birçok özellik kazandırabilirsiniz.

Hazır ön ayarlar ile dans eden bir robot, örümcek ya da köpek gibi yürüyen bir robot oluşturmanız sandığınızdan daha kolay. Parçaları doğru şekilde yerleştirerek sanal bir joystick bile oluşturabileceğiniz Quirkbot projesi, gerçekten ilginç ve başarılı bulduğum bir proje diyebilirim.

Çipe yerleştirdiğiniz pipetler aracılığıyla şekillenen robot, elektronik bilgisine sahip olmanızı da gerektirmiyor. Sensörleri oldukça basit hale getiren Quirkbot, yerleştirdiğiniz pipetleri sıktığınızda hareket algılayabilme yeteneğine sahip. Olabildiğince basitleştirilen ve herkesin kullanabileceği bir araç haline getirilen bu cihazın fiyatı ise donanımına göre değişiklik gösterecek şekilde planlanmış.

İsterseniz Quirkbot projesinin genel hatlarına kısaca değinelim;

Oluşturacağınız robota özellik kazandırmak işte bu kadar kolay.

Bilgisayar oyunlarında joystick olarak kullanabilirsiniz.

Basit görünse de, oluştururken harcadığınız zamana değecek bir robotunuz olacak.

Bu ekipmanla daha ne yapılabilir ki? diye düşünenlerden misiniz? İşte robot müzisyenler.

Burada da robotu oluşturmanız için gerekli olan donanımları görüyoruz.

Projenin diğer tüm detaylarını görmek için Kickstarter'da yer alan proje sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Kickstarter'da Rekora Koşan Kart Oyunu: Exploding Kittens

YORUMLAR