Rage 2 İçin Oynanış Videosu Yayınlandı!

Rage 2 Video

Birinci oyunuyla oldukça beğenilen ve birçok uzmandan tam not almayı başaran Rage’in yeni oyunu, dün itibarıyla duyurulmuştu. Bethesda’nın yayınladığı ilginç videoda Rage 2’nin oynanışına dair hiç ipucu verilmezken, bugün itibarıyla tanıtım videosunun arkasından bir de oynanış videosu yayınlandı.

İlk olarak 2011 yılında piyasaya sürülen ve efsane oyun stüdyosu id Software tarafından geliştirilen Rage, oldukça beğenilmiş ve sevilmişti. Kendine ait kıyamet sonrası bir evren yaratan ve farklı karakterleriyle ön plana çıkan yapım, çıkışının ardından uzun süreli bir sessizliğe bürünmüştü. Bir hafta kadar önce “sızıntı” şeklinde ortaya çıkan bilgilerle birlikte Bethesda’nın Rage 2’yi yayınlamak üzere olduğuna ipuçları oyuncuların karşısına çıkarken, yayınlanan videoyla birlikte Rage 2, resmi olarak tanıtılmıştı.

Tanıtılan ilk videoda Rage 2’nin temasına dair göndermelerde bulunan kimi detaylara yer verilirken, ikinci videoda direkt olarak oynanış görüntüleri kullanıldı. Rage 2’de toplum, hukuk ve düzenden yoksun distoptik bir dünya yer alacağı söylendi. Oyunun açık dünya olacağı ve oyuncuların istedikleri yere gitmekte özgür olacaklarının altını çizen Bethesda, Rage 2’nin id Software ve Avalanche Studios tarafından geliştirildiğinin müjdesini de verdi.

YORUMLAR