Rainbow Six Siege'e 54 GB’lık 'Burnt Horizon' Güncellemesi Geldi!

Rainbow Six Siege Güncelleme

Tom Clancy's Rainbow Six Siege’in yeni büyük güncellemesi Operation Burnt Horizon ile birlikte çok oyunculu içerik Avustralya’ya genişliyor. Yeni güncelleme, oyuna iki yeni Avustralyalı karakter ve bir Avustralya haritası getirmesinin yanı sıra, oyunculara yeni ince ayarlamalar ve düzeltmeler de getiriyor.

Oyun severler bunun oldukça büyük boyutlu bir güncelleme olduğu konusunda hemfikirken, Ubisoft da gelecek yeni güncellemelerdeki dosya boyutlarını azaltmak amacıyla oyun kurulumlarıyla ilgili bir optimizasyon çalışması yürüttüklerini duyurdu. Ancak Operation Burnt Horizon güncellemesi bu kapsamda yer almadığı için 54 GB’lık indirmeyi bu seferlik yapmamız gerekiyor.

Rainbow Six Twitter hesabından yapılan açıklamaya göre, 54 GB boyutundaki Burnt Horizon güncellemesi 6 Mart’tan itibaren indirilebilir olacak. Aslında 54 GB’lık bu güncelleme, oyunu PC üzerinden oynayanlar için geçerli. Oyunu Xbox One’da oynayanların 38 GB, PlayStation 4’te oynayanların ise 33 GB’lık indirme yapmaları yeterli olacak.

Rainbow Six Siege’in önceki güncellemelerine göre bu güncelleme nispeten daha uygun bir boyuta sahip olsa da, oyunun 4. yılına girilen şu dönemden itibaren güncelleme boyutlarının artık daha düşük olması bekleniyor.

Burnt Horizon güncellemesi, getirdiği Gridlock ve Mozzie isimli iki yeni karakterle birlikte, 4. yılında Rainbow Six Siege için umut verici bir başlangıç gibi görünüyor. Oyuna getirilen yeni yer tuzakları ve drone hack’leme yetenekleri de takımlardaki oyuncuların yeni stratejiler belirlemesini gerektirecek. 

Tom Clancy's Rainbow Six Siege’in şu anda Amazon’da Xbox One, PlayStation 4 ve PC platformları için 23 Dolar’dan (yaklaşık 125 TL), Steam'de ise 102.99 TL’den satıldığını hatırlatalım.