Randevuya Çıktığı Kadına, Film İzlerken Mesajlaştığı İçin Dava Açtı

Randevuya Çıktığı Kadına, Film İzlerken Mesajlaştığı İçin Dava Açtı

Amerika'da bir taraftan oldukça saçma diğer taraftan da oldukça mantıklı görünen bir dava açıldı. Teksas'ta yaşayan bir adam, randevuya çıktığı kadını, Guardians of the Galaxy 2'yi sinemada birlikte izledikleri sırada mesajlaştığı için dava etti. 

Hadi kabul edelim; sinemada mesajlaşanlar hepimizi sinirlendiriyor. Fakat Austin'de yaşayan 37 yaşındaki Brandon Vezmar, bunu bir adım daha ileri götürerek, kız arkadaşına bu sebeple dava açtı. Her ne kadar Amerikalıların, böylesine saçma davalar açtıklarını çok görsek de davaya konu olan kadının, bunu Guardians of the Galaxy 2 sırasında yapması bizi bile mahkeye dilekçe verme noktasına getirdi.

Vezmar, ilk buluşmalarında böylesine bir durumla karşılaştığı için o günü "cehennemden gelen ilk buluşma" diye tabir ederken, isminin anılmasını istemeyen kadın ise kendini; "Bir kız arkadaşıma, erkek arkadaşından ayrılması sebebiyle 2 ya da 3 mesaj atmıştım." şeklinde savundu. Savunmasında Guardians of the Galaxy 2'den bahsetmemesi ise bizleri yine çok üzdü.

Brandon Vezmar mahkemeden, ilk buluşmaları berbat geçtiği için 3D sinema biletinin parası olan 17.31 dolar yani 61.5TL'yi (evet Amerika'da sinemalar biraz pahalı) geri istedi. Yine de biraz ileriye gittiğini fark edip, davasını geri çekti. Yaşananların ardından olaya Guardians of the Galaxy 2 filminin yönetmeni James Gunn da dahil oldu ve "Neden onu dava etmekten vazgeçtin? Hapiste yatmayı bile hak ediyor!" şeklinde şaka yollu bir tweet attı. 

Gunn'ın Twitter takipçilerinden bir tanesi olaya başka bir açı getirerek: "Kızı Batman vs. Superman izlemeye zorlayın" minvalinde bir yorum yaparak, internet alemini bugünlük ele geçirmeyi başardı. 

Star Wars: The Last Jedi'dan İlk Fragman Geldi

The Dark Tower İçin İlk Fragman Yayınlandı

Wonder Woman'ın Nefes Kesen Yeni Fragmanı Yayınlandı

YORUMLAR