Ranger-R ile Güvenlik Kuvvetleri Duvarların Arkasını Görebiliyorlar

Ranger-R ile Güvenlik Kuvvetleri Duvarların Arkasını Görebiliyorlar

Ranger–R isimli  yeni cihaz evde yokuz numarası yapıp kapıya açmayanların korkulu rüyası olacak. Şimdilik güvenlik kuvvetlerinin kullanımına izin var. Ancak yakın bir gelecekte pazarda satılmayacağından nasıl emin olabiliriz? 

Tamamen güvenlik kuvvetleri için hazırlanmış Ranger-R, polis ya da askeri baskınlar sırasında mekanlarda her hangi bir kimse var mı, tehdit oluşturuyorlar mı ölçümlemeye yarıyor.

Güvenlik kuvvetleri teknolojiden sonuna kadar faydalanmakta hiç geri kalmamayı tercih ediyor. Çoğu cihaz polis ve askerin hizmetinde pek çok işe yarayabiliyor. Söz konusu hem çevrenin, hem de kolluk güçlerinin güvenliği olunca yeni bir cihaz olan Ranger-R öne çıkıyor.

Aslında bir nevi elde taşınabilen radar gibi düşünebileceğimiz araç, bir binanın içerisinde kaç kişi olduğunu ve bunların bir tehdit oluşturup oluşturmadıklarını anlamak için kullanılıyor.  Konik bir açıyla 160 derecelik alanı tarayabilen Ranger-R, 150 metrelik bir alanda etkili olabiliyor.

Ranger-R’nin en önemli özelliği en kalın duvarları bile delip geçebilen sensörleri. Bir tek çelik kaplı yüzeylerde etkili olamıyor. Amerika’da kullanılmaya başlanacak olan Ranger-R mahkeme izni olmadan kullanılması yasak olan cihazlar arasına girdi. 

Android için En İyi Alarm Uygulamaları

iPhone ve iPad için En İyi Alarm Uygulamaları

iPhone New York'ta Suç Oranını Arttırıyor

YORUMLAR