Razer, Android Telefonlar için Yeni Gamepad’ini Tanıttı

Razer Android Gamepad 1

Razer, bu hafta ABD’de gerçekleştirdiği etkinlikte Razer Raiju Mobile isimli yeni cihazını tanıttı. Android gamepad, özellikle iddialı Android oyuncularının büyük ilgisini çekeceğe benziyor.

Razer Raiju Mobile gamepad, telefon ekranı üzerindeki kontrollere kıyasla çok daha hassas ve çok daha fazla fonksiyon sağlıyor. Razer ürün pazarlama müdürü Michael Weitz da yeni cihazları için, "Telefonunuzda oyun oynarken Raiju'ya geçmek neredeyse hile gibi hissettiriyor. Fakat aslında bu bir hile değil. Bu sadece çok iyi bir gamepad’e sahip olmak." diyor.

Razer’ın yeni gamepad’inin yalnızca Razer Phone 2 ile uyumlu olduğunu sanıyorsanız yanılıyorsunuz. Razer Raiju Mobile, Android 6.0 ile çalışan tüm telefonlarda sorunsuz bir şekilde çalışıyor. Cihazın telefonunuza bağlantısını, düşük enerjili Bluetooth seçeneği ile ya da USB-C girişiyle yapabiliyorsunuz. Ayrıca Micro-USB portuna sahip telefonları cihaza bağlayabilmek için de bir adaptör bulunuyor.

Razer Android Gamepad 2

Razer Raiju Mobile, ilerleyen dönemlerde PC’ye uyumlu hale de getirilecek. Bu da demek oluyor ki Fortnite ya da PUBG’yi mobil telefonunuz üzerinde oynamaktan bıktıysanız, aynı gamepad’i kullanarak oyununuza PC üzerinden devam edebileceksiniz.

Raiju Mobile tasarımı açısından da Razer Wolverine ve Raiju PlayStation 4 gamepad’lerinin bir karışımı gibi görünüyor. Cihazın hem tuşları hem de analog kısmı, Razer Android uygulaması üzerinden istenilen şekilde özelleştirilebiliyor.

Razer Raiju Mobile gamepad, bu yılın sonlarına doğru satışa çıkacak ancak Razer cihazın fiyatıyla ilgili henüz bilgi vermedi.