Razer CES 2016’da Eteklerindeki Süper Ürünleri Döküyor

Razer CES 2016’da Eteklerindeki Süper Ürünleri Döküyor

Razer CES 2016 tüketici fuarında oyuncu donanımlarını tanıtıyor. Razer dünyanın en gelişmiş kamerası Stargazer’ı ve UltraBook’u tanıttı. Her iki ürün de oldukça iddialı görünüyor.

Razer CES 2016’da Razer Stargazer masaüstü web kamerasını ve UltraBook’unu tanıttı. Aslında basit tanımlamayla bir web kamerası olarak tanımlansa da özellikleri oldukça iyi. Stargazer 720p’de 60fps kayıt yapabiliyor, yüksek çözünürlüklü 1080p video imkanı da sunuyor. Intel® RealSense™ SR300 kameraya sahip olan Razer Stargazer, DBR (Dynamic Background Removal) özelliği ile yayıncıların sık sık kullandığı yeşil ekrana olan ihtiyacı ortadan kaldırıyor. Bu özellik Skype video konferanslarında da fondaki görüntüleri tamamen kaldırabiliyor.

Yüz ve nesneleri 3D tarama kapasitesi olan Razer Stargazer kullanıcılar gerçek nesneleri dijital dünyaya full HD olarak aktarabiliyorlar. Bu da oyun geliştiricilerin çünkü yakalanan 3D taramaları hızlı bir şekilde Unity gibi oyun geliştirme motorlarına aktarılabilmelerine olanak tanıyor.

Razer Blade Stealth Ultrabook

Razer’ın CES 2016 şovu sadece Stargazer web kamerası ile sınırlı kalmadı. Razer ilk oyun “book” serisini de tanıttı. Razer Blade Stealth Ultrabook şu anda dünyanın en ince dizüstü oyun sistemi olarak tarihe geçti bile. Razer Ultrabook USB-C Type bağlantı ile klavye, fare, monitör gibi yan ürünlerle kolaylıkla entegre olarak bir masaüstü PC gibi de kullanılabiliyor. 

Bir Sanal Gerçeklik Gözlüğü de Razer'dan

Razer'ın Yeni Blade Modeli Batarya Dostu

YORUMLAR