Razer'dan Düşük Bütçeli Oyuncu Mouse'u

Ürettiği üst seviye oyuncu ekipmanlarıyla her zaman ilgi odağı olmayı başaran Razer, bu sefer giriş seviyesine yöneldi. Razer Abyssus Essential adında oyuncu faresini tanıtan şirketin yeni modeli fiyat performans anlamında oldukça başarılı.

Razer Abyssus Essential'in giriş seviyesinde olduğu göz önünde bulundurulduğunda gayet iyi özelliklere sahip olduğunu belirtmek gerekiyor. 7200 DPI optik sensör ve 10 milyon tıklama özelliğini barındıran Abyssus Essential, saniyede 220 inç takip gerçekleştirebiliyor. RGB renk seçeneğiyle daha şık bir görüntü sunabilen Abyssus Essential'ın sunduğu RGB maalesef pek özelleştirilemiyor. Ayrıca Abyssus Essential'ın Razer Synapse 3 ve diğer Chroma cihazları ile senkronize edilebildiğini de hatırlatmakta fayda var.

7200 DPI ile başarısını kanıtlayan farenin DPI'ı maalesef ayarlanamıyor. Ancak 50 dolar fiyat etiketine sahip olduğu düşünüldüğünde bu oyuncu mouse'nun kullanıcıları üzmeyeceği söyleniyor. Bunun dışında üç adet ultra hassas buton barındıran Abyssus Essential şu anda global olarak satışa çıkmış durumda. Razer'in kendi sayfasından ürün hakkında daha fazla bilgi edinebilirsiniz.

Son olarak ABD'li üreticinin bu model ile birlikte giriş seviyesi oyuncu setini tamamladığını da belirtmek gerekiyor. Şirketin daha önceden sunduğu Razer Cynosa Chroma klavyesi ve Razer Goliathus Chroma mousepad'ı de düşük bütçeli oyunculara hitap ediyordu.