Razer Dünyanın En İyi Oyuncu Modemi Sila'yı Tanıttı

Razer Sila

Oyuncuların en çok tercih ettiği ekipman üreticilerinden bir tanesi olan Razer, yüksek performanslı WiFi modemi Sila ile oyuncuların karşısına çıktı. Yapılan tanıtımla birlikte detayları paylaşılan Sila’nın üstün performanslı kablosuz bağlantı sunarak, oyunlarda ihtiyaç duyulan hıza, gecikme yaşamadan ulaşmasını sağlayacağı belirtildi.

Her evde kablo döşemek ya da kabloyu bütün odalara taşımak mümkün olmuyor. Bu sebeple internet çoğu evde modemle dağıtılıyor. Modemin yeteri kadar iyi olmaması durumundaysa özellikle online oyun oynarken, çeşitli sorunlar yaşanabiliyor. Bunları en aza indirmek adına çeşitli geliştirmeler yapan Razer, halihazırda piyasada satın alabileceğiniz en iyi modem olarak tanıttığı Sila’yı gün yüzüne çıkardı.

Oyuncuların, oyun oynarken ya da yayın yaparken lag sorunu yaşamaması için geliştirildiği söylenen Sila’nın, evdeki duvar ve ayna sayısı fark etmeksizin, sorunsuz internet bağlantısı vaat ettiği yapılan açıklamada yerini aldı. Modemin özellikleriyse şöyle sıralandı: “İçerisinde pek çok üst seviye teknoloji barındıran Sila; güvenilir WiFi bağlantısı için Razer FasTrack, çok kanallı fonksiyonu için Multi-Channel ZeroWait DFS ve Mesh kabiliyeti ve geniş bant networklerde farklı noktalardan verileri merkeze toplama (backhaul) özelliklerinden güç almaktadır. Bunların yanında Sila’yı mobil uygulama üzerinden kurmak da onu kullanımı oldukça basit bir router yapıyor.”

Razer FastTrack, Multi-Channel ZeroWait DFS, Adanmış Backhaul Tri-Band Mesh, Akıllı Aktif Yönlendirme, Uygulama ve Akıllı Yazılım Desteği gibi özellikleri içerisinde barındıran Razer Sila, “Gelişmiş mesh ağ desteğine de sahip olan Sila bu şekilde kendinden bir yada daha fazla olduğunda birleşerek daha sağlam, hızlı ve kesintisiz bir ağl oluşturabiliyor. Toplamda 550 metrekarelik bir kapsama alanına 2 router ile çıkabilen Sila, üç adet cihazla birlikte çok katlı binalarda 500 metrekarelik kapsama alanının üstüne bile çıkabiliyor. Tri-Band özellikli router olan Sila 5 Ghz backhaul ve ağ tıkanıklığını ve parazitleri daha da azaltmak amacı ile aynı anda 4 adet DFS kanalını işleten bağımsız fronthaul özelliklerine sahip. Sila, Ignition Design Labs adlı ev ağı uzmanı firma ile birlikte üretildi.” Şeklinde detaylandırıldı.

Razer Sila özellikleri

Razer Sila özellikleri

Kablosuz

·         Tri-Band AC3000

·         IEEE 802.11 a/b/g/n/ac

·         802.11n 2.4GHz: 400 Mbps’e kadar

·         802.11ac 5GHz-1:  1734 Mbps’e kadar

·         802.11ac 5GHz-2:   866 Mbps’e kadar

Şifreleme

·         WPA / WPA2-PSK

 

Anten

·         9 x yüksek çekim güçlü dahili anten 

Özellikler

·         Razer FasTrack Adaptive QoS + DPI Motoru

·         Multichannel ZeroWait DFS

·         Adanmış backhaul özellikli Tri-Band Mesh ağ desteği

·         Çok kullanıcılı MIMO & Beamforming teknolojisi

·         Akıllı Aktif Yönlendirme

·         İzole misafir ağı desteği

·         Android veya iOS üzerinden basit kurulum

Arayüzler

·         4 Gigabit Ethernet (1x WAN, 3x LAN)

·         1 x USB 2.0 port

·         1 x USB 3.0 port