Razer, FPS Oyun Odaklı Yeni Faresini Tanıttı

Razer, FPS Oyun Odaklı Yeni Faresini Tanıttı

IFA 2017 fuarından oyuncular için de sevindirici haberler geliyor. Razer'ın bugün tanıttığı yeni faresi Razer Basilisk16.000 DPI optik sensör ile FPS oyuncularına hitap eden, özel bir ürün olduğunu gösteriyor.

Razer, yeni oyuncu mouse'unun 50 milyon tıklanma ömrüne sahip olduğunu belirtiyor. Mouse'da mekanik fare anahtarlarını ve değişken kaydırma tekerleğini kullanarak sekiz adet özelleştirilebilir düğme de bulunmakta. Mouse'un kaydırma tekerleğindeki RGB LED'leri ve avuç içi dinlenme alanındaki Razer simgesi dikkatleri üzerine çekmeye yetiyor.

Tüm programlanabilir düğmeler ve LED'ler Razer'ın Synapse 3 Yazılımı tarafından kontrol edilebiliyor. Yani uygulamadan kişiselleştirilmiş ayarlar farenin kendi hafızasında veya Razer sunucularında saklanabiliyor.

Mouse'un FPS oyun odaklı olmasındaki en büyük sebeplerden biri de, DPI ayarlarının yapılmasını sağlayan sol taraftaki üç küçük çıkarılabilir düğmeye sahip olması. Çıkarılabilir olan bu düğmeler sayesinde FPS oyunlarında, hızlı tepki ve yüksek DPI gerektiren durumlarda mouse rahatlıkla ayarlanabiliyor.

Fiyat olarak 70 dolardan piyasada yerini alacak Razer Basilisk, Eylül ayında oyunseverlerle buluşacak.

Razer Blade'in 4K Ekranlı Versiyonu Satışa Sunuldu

Razer Wolverine Ultimate Kontrolörü Duyuruldu

YORUMLAR