Razer, İlk Ses Sistemini Piyasaya Sürmeye Hazırlanıyor

Razer, İlk Ses Sistemini Piyasaya Sürmeye Hazırlanıyor

Deneyimli oyuncu donanımları üreticisi Razer, ilk Dolby surround ses sistemi piyasaya sürmeye hazırlanıyor.

Özellikle son yıllarda e-sporun da gelişmesiyle birlikte video oyunlarının popüleritesinin arttığı bir gerçek. Özellikle League of Legends, Dota 2 ve SMITE gibi MOBA türünün önde gelen oyunlarının e-spora katkıları tartışılmaz bir gerçek. Video oyunları hayatımıza öyle bir yerleşmiş durumda ki, bilgisayarlar, konsollar ve mobil cihazlar üzerinde düzenli olarak oyun oynayan kişilerin sayısı gün geçtikçe artıyor.

Oyuncu sayısının artmasına elbette ki en çok sevinenler ise donanım üreticileri. Özellikle Logitech, Razer, Roccat ve MadCat gibi firmaların piyasa sürdüğü klavye, mouse, ses sistemi ve gamepad gibi çevre birimlerinin bir çok oyuncu için değeri tartışılmaz bir gerçek. Her bir çevre biriminin önemi farklı olsa da, ses sistemlerinin yeri her zaman ayrıdır. Oyunun atmosferini yansıtan en önemli özelliğin müzikler ve ses öğeleri olduğu düşünüldüğünde bunun nedeni rahatlıkla anlaşılacaktır.

Razer firması ise bunu düşünerek oyun keyfini arttırmayı amaçlayan yeni bir ses sistemi piyasa sürmeye hazırlanıyor. Razer Leviathan adıyla piyasa çıkacak olan ürünün en büyük özelliği ise kablosuz ve 5+1 deneyimi sunuyor olması. Rahatlıkla taşınabilmesi için bar şeklinde tasarlanan Leviathan, 2 adet 2.5 inç speaker ve 2 adet 0.74 inç tweeter barındırıyor. Oyuncular için en iyi ses edeneyimini sunmak için tazarlanan sistem, ayrıca bir adet subwoofer ile geliyor.

199 dolar fiyat etiketi ile piyasa çıkacağı düşünülen Leviathan, Kasım ayı içerisinde raflardaki yerini alacak.

Retina 5K Ekranlı iMac Satışa Çıktı

YORUMLAR