Razer OSVR Sanal Gerçeklik Gözlüğü Leap Motion Teknolojisiyle Geliyor

Razer OSVR Sanal Gerçeklik Gözlüğü Leap Motion Teknolojisiyle Geliyor

Razer sanal gerçeklik gözlüğü OSVR Leap Motion adı verilen el hareketlerini takip eden bir sistemle geliyor. Razor VR Leap Motion sanal gerçeklik gözlüğünü daha önce test etmiş ancak sete dahil etmeye karar vermemişti. Amerika' da Leap Motion Şirketi tarafından geliştirilen 8 cm uzunluğundaki cihaz bilgisayara USB kanalı ile bağlanarak, kullanıcısının bilgisayar ve çevresindeki hiçbir şeye dokunmadan, sadece parmaklarını kullanarak, bilgisayarda kolaylıkla işlem yapılabilmesini sağlayan 3 boyutlu bir kontrol cihazı olarak geliştirildi.

Bu teknolojiyi uzun zamandır takip eden Razer OSVR, Leap Motion teknolojisini yeni geliştirdiği sanal gerçeklik kaskına yerleştirdi. Razer’in OSVR kaskına yerleştirdiği Leap Motion sensörleri üzerinde bulunan üç LED lamba ile elinizi aydınlatırken, hareket sensörleri ve kameralarıyla da sıfır gecikmeyle 10 parmakların milimetrenin 100'de birine kadar olan her hareketini algılayabiliyor ve kaydedebiliyor. Razer, GDC 2015'de bu teknolojiyi kullanmış, ancak Razer OSVR üzerinde kullanıp kullanmayacağını açıklamamıştı. Artık bu durum bir sır olmaktan çıktı.

Bu sistemle sanal gerçeklik yarışında bir adım öne geçmeye çalışan Razer, rakiplerinden daha üstün bir oyun tecrübesi sunmaya hazırlanıyor. Leap Motion USB bağlantısı yardımıyla, Windows ile de kullanılabiliyor. 

Windows demosunu buradan izleyebilirsiniz.

Nvidia GeForce GTX Titan X: Krala Selam Durun

Bang & Olufsen Hoparlörler Düşündüğünüz Müziği Çalabiliyor

Tesla'dan Model S İçin Eşi Görülmemiş Kontrol Paneli

YORUMLAR