Razer, Xbox One Uyumlu Mouse ve Klavye Modellerini CES'te Gösterecek

razer xbox one klavye mouse

Microsoft bir süre önce yaptığı açıklamayla oyun konsolu Xbox One için klavye ve mouse desteği vereceğini duyurmuştu. Yapılan açıklamadan sonra konsola uyumlu ilk ürünlerini tanıtan şirket Razer oldu.

Razer yaklaşık bir ay önce yayınladığı fotoğrafla Xbox uyumlu klavye ve mouse ürünlerini merak edenlerle paylaşmıştı. Sonrasında konuyla ilgili herhangi bir açıklama yapmayan şirket, aynı görseli tekrar paylaşarak yeni detaylar verdi. Bir önceki duyurusunun yeteri kadar ilgi çekmediğini fark eden Razer, bu sefer kullanıcı elektroniği fuarını işaret etti. Razer, 8 Ocak 2019 tarihinde düzenlenecek CES fuarında yeni ürünlerini ilk kez göstereceğini belirtti.

Aslında Razer ve Microsoft’un Xbox One’a klavye ve mouse desteği getirmek için anlaşma yaptığı altı kadar önce öğrenmiştik. Kasım 2013’te piyasaya sürülen oyun konsolunun çıktığı günden bu yana klavye ve mouse desteği isteyen kullanıcılarına sonunda istediklerini vermek ve ilerleyen günlerde çıkan oyunlara yeni bir bakış açısı getirmek için harekete geçen Microsoft, işi bir adım daha ileriye götürerek, Halo Infinite gibi hem PC hem de Xbox One için yayınlanacak olan bazı oyunlarda platformlar arasında klavye ve mouse desteği sunma kararı almıştı. Böylece her oyuncunun eşit şartlar altına mücadele etmesinin önünü açmaya çalışan Microsoft, konsol dünyasına da yeni bir bakış açısı getirmek istediğini göstermişti.

Merakla beklenen yeni Razer ürünlerinin özelliklerine ve fiyatlarına dair detayların CES fuarı sırasında paylaşılacağı tekrar hatırlatılırken, ürünlerinin fiyatlarının çok aşağıda olmayacağı tahmin ediliyor.