RE 2 (2019)'nin The Ghost Survivors Modu, Yarın Yayınlanıyor

Ücretsiz Resident Evil 2 (2019) modu The Ghost Survivors için zaman giderek daralıyor. Yarın yayınlanacak olan mod için, yeni detaylar paylaşıldı.

Çıkışı büyük bir sabırsızlıkla beklenen oyunlarından bir tanesi olan Resident Evil 2 (2019), geçtiğimiz Ocak ayının sonlarına doğru PlayStation 4, PC ve Xbox One için satışa sunulmuştu. Resident Evil 7: Biohazard sonrasında, Raccoon City ile aşina olduğumuz Resident Evil atmosferine geri döndüğümüz oyun, başta Resident Evil hayranları olmak üzere oyuncular tarafından oldukça beğenildi. Bu bağlamda, satış başarısı anlamında da oldukça iyi bir performans gösteriyor. Öyle ki, Resident Evil 7: Biohazard ile en başarılı bir diğer Resident Evil oyunu olma özelliğini taşıyor.

Ancak Capcom cephesinin Resident Evil 2 (2019) ile işi henüz bitmiş değil. Oyunun çıkışı öncesi yapılan canlı yayın etkinliği ile The Ghost Survivors modunun 15 Şubat 2019 tarihinde satışa sunulacağını öğrenmiştik. Yaşanan salgın sonrasında şehirden kurtulmayı başaramayan üç karakterin birbirlerinden bağımsız olacak hikayelerine ortak olacağımız The Ghost Survivors modunda, Robert Kendo, Katherine Warren ve bir USS askerini yöneteceğiz.

Yarın itibarıyla ücretsiz olarak yayınlanacak olan mod öncesinde, Capcom USA Sosya Medya Uzmanı Kellen Haney, US PlayStation Blog üzerinden yaptığı açıklama ile yeni detayları bizlerle paylaştı. No Time to Mourn hikayesinde yöneteceğimiz Robert Kendo, bir arkadaşının yardımı ile şehriden kaçmaya çalışacak. Yanına alabileceği kadar silah alarak kendisini Raccoon City sokaklarına atan Kendo, zehirli yeni bir zombi türü ile de başa çıkmaya çalışacak. Katherine Warren karakterini yöneteceğimiz Runaway ise Resident Evil 2 oyunundaki olayların epey öncesini konu alacak. Şimdilik adı söylenmemiş olan bir kişi ile Raccoon City'den kaçmaya çalışacak olan Katherine Warren, farklı bir tür cephane ile yok edilebilecek bir zombi türünden de saklanmak durumunda kalacak. Forgotten Soldier hikayesi ise şehrin altındaki gizli Umbrella laboratuvarında başlayacak. Bir USS ajanını yöneteceğimiz hikayede, yine şehirden bir kaçmaya çalışma girişimi söz konusu olacak. Ancak bu defa işimiz daha zorlu olacak; çünkü, karşılaşacağımız enfeksiyonlu düşmanların zırhları olacak.

The Ghost Survivors modunda, standart zorluk seviyelerine ek olarak bir de Training zorluk derecesi olacak. Bu zorluk derecesi farklı bir şekilde işliyor. Öyle ki, başlangıçta size ek eşyalar ve ek eşya haneleri verilerek zorluğu düşürme yoluna gidilmiş. Bakalım pratikte nasıl bir etkisi olacak? Bunun haricinde, The Ghost Survivors modunun oynanış mekaniğinde de eşya toplama yöntemi de farklı olacak. Bildiğiniz gibi eşya toplamak için etrafı fazlaca gezinmek gerekiyordu. Haliyle de başımızı gereğinden fazla derde sokabiliyorduk. Bu modu oynarken ise, eşyaları sırt çantası olan zombileri öldürerek veya otomatik satış makinelerinden alabileceğiz. Yalnız bu noktada biraz dikkatli davranmak gerek; çünkü, bu makinelerden alacağımız bir eşya, diğer iki eşyanın yolunu kapatacak.

Son olarak, The Ghost Survivors modundaki senaryoları tamamladığımız zaman, yeni meydan okumalar açılacak ve bu meydan okumaları tamamlamak da bizlere kaplan maskesi ve karakterimizin kafasına oturacak bir rakun gibi eşyalar olarak geri dönecekler.