Ready At Dawn, Sıradaki Projeleri için Hazırlık Yapıyor

God of War: Chains of Olympus, God of War: Ghost of Sparta ve The Order: 1886 gibi yapımlarla tanıdığımız Ready at Dawn, son olarak geçtiğimiz Kasım ayında Oculus Rift için satışa sunulmuş olan Lone Echo II ile karşımıza çıkmıştı. 2017 yılından beridir de VR için oyun geliştiriyordu. Ready at Dawn, VR ve konsollara yönelik iki yeni proje hazırlığına başladı.

Bu hafta içeriside Twitter hesabı ve internet sayfası üzerinden iş ilanı veren Ready at Dawn stüdyosu, görünüşe göre iki farklı proje üzerinde çalışıyor. Bunlardan bir tanesi Oculus Rift ile devam eden anlaşmalarına bağlı olarak Echo evreninde geçecek olan yeni bir devam oyunu olacak. Diğeri ise üçüncü kişi bakış açısından oynanacak ve konsollar için geliştirilecek bir aksiyon oyunu, ki bu oyunun yepyeni bir fikri mülkiyet olacağı dikkat çekiyor.

Halihazırda açık olan poziyonlar, Portland Geliştirici Ekibi, Tasarım ve Mühendislik kategorileri altında programcıdan tasarımcıya kadar çeşitlilik gösterirken, Sanat kısmında ise Kıdemli Konsept Sanatçısı ile Kıdemli Çevre Modeli ve Tasarımı Sanatçısı dikkat çekiyor.

Bildiğiniz gibi 2015 yılında PlayStation 4 platformuna özel satışa sunulmuş olan The Order: 1886, finali itibarıyla bir devam oyununa açık kapı bırakmıştı. Ne var ki henüz olası bir devam oyunu ile ilgili herhangi bir gelişme yaşanmış değil. Anlaşılan o ki Ready at Dawn, Galahad ve arkadaşlarını en azından şimdilik arkasında bırakmış.