Realme 5'ten Büyük Başarı

Realme 5'ten Büyük Başarı

Çin merkezli akıllı telefon üreticisi Realme, son amiral gemisiyle fırtınalar gibi esiyor. Şirketin CEO’su  Madhav Sheth, sosyal medyadan yaptığı paylaşımda, ilk satışın bir parçası olarak 120 binin üzerinde Realme 5 teslimatı yapıldığını açıkladı. 

Geçtiğimiz mayıs ayında bir yaşını dolduran Realme, akıllı telefon piyasasının parlayan yıldızlarından bir tanesi. Çinli teknoloji devi Oppo’nun kardeş markası olan şirket, geçtiğimiz haftalarda yeni akıllı telefon serisi Realme 5 ve Realme 5 Pro'yu tanıtmıştı.

realme 5 realme 5 pro

Realme CEO'su Madhav Sheth, kişisel Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, ilk satışın bir parçası olarak 120 binin üzerinde Realme 5 teslimatı yapıldığını aktardı.

Realme 5'in başarısı, özellikleriyle paralel olmayan düşük fiyatını göz önüne aldığımızda pek de şaşırtıcı olmasa gerek. 

139 dolar gibi oldukça uygun bir fiyat etiketine sahip olan akıllı telefon, 6,5 inç LCD dokunmatik ekran, Snapdragon 665 yonga seti, 3GB RAM, 32GB genişletilebilir depolama, 12MP (geniş) + 8 MP (ultra ince) + 2MP (makro) + 2MP (derinlik sensörü) dörtlü arka kamera sistemi, 13 MP'lik bir selfie kamerası ve 5.000 mAh batarya gibi özelliklerle geliyor.

Kutusundan ColorOS 6 tabanlı Android 9 Pie ile çıkan Realme 5’in ülkemizde satışa çıkıp çıkmayacağı ise henüz belli değil.