Realme Akıllı Telefonlarında Yeni Bir Özellik Denecek

Henüz piyasaya yeni girmesine rağmen önemli bir başarı elde eden Realme, ColorOS 6 üzeri sürümler için yeni bir karar aldı. Şirketin bu kararı almasında ekonomik etkenlerin en büyük payı olduğu düşünülüyor.

Bundan çok kısa bir süre önce Xiaomi şirketinin yapmış olduğu akıllı telefon reklamları ile Realme dalga geçmişti. Xiaomi cep telefonlarında reklamlar gösteriliyordu ve Realme bu konuyla dalga geçti. Şimdi ise şirket kendi akıllı telefonlarında reklam göstermek için gerekli hazırlıkları yapıyor.

Realme akıllı telefonları reklam gösterecek

ColorOS 6 ve üzeri sürümlerde reklam gösterilmeye başlanması oldukça ilginç. Realme şirketinin bu konuda mesafeli olduğu biliniyor ve alınan karar akıllı telefon sektöründe normal karşılamadı.

Realme yetkilileri, ColorOS'a ekledikleri reklamlar için ticari içerik tavsiyesi ismini buldu. Böylece kuruluş reklam vermekten ziyade tavsiyede bulunduğunu iddia ediyor..Elbette bunun sadece küçük bir satış hilesi olduğunu söylemek mümkün.

Realme gibi bir şirketin bu kadar erken vakitte reklamı gösterecek olması satış rakamlarını etkileyebilir. Birçok kişi Xiaomi kuruluşu reklam gösteriyor diye büyük tepki göstermişti. Şimdi ise aynı tepki Realme için geçerli olabilir. Sizce Realme kuruluşunun böyle bir karar alması doğru mu? Düşüncelerinizi yorumlar bölümünden bizlere bildirebilirsiniz.

YORUMLAR