Recep İvedik 6’nın Dağıtımını UIP Üstlenecek! İşte Vizyon Tarihi

Recep İvedik 6’nın Dağıtımını UIP Üstlenecek! İşte Vizyon Tarihi

Şahan Gökbakar’ın sahibi olduğu Çamaşırhane Film, ‘Recep İvedik 6’ filminin dağıtımı için United International Pictures (UIP) ile anlaştı. Serinin yeni filmi, 8 Şubat’ta vizyona girecek.

CGV Mars Group ile film yapımcıları arasında patlak veren 'patlamış mısır kampanyalı bilet satışı’ krizinden etkilenen filmlerden bir tanesi olan 'Recep İvedik 6', nihayet izleyicisiyle buluşuyor.

Çamaşırhane Film, CGV Mars Group ile olan anlaşmasını feshetti ve dünyanın önde gelen film dağıtım şirketlerinden bir tanesi olan UIP ile anlaştı. 

 

 

Recep İvedik karakteri ile altıncı kez izleyicilerin karşısına çıkmaya hazırlanan Şahan Gökbakar, Instagram hesabından filmin afişini paylaştı.

Ünlü komedyen, Recep İvedik 6’nın gösterim tarihi açıklamasa da, filmin UIP Türkiye resmi internet sitesinde 8 Şubat'ta vizyona gireceği belirtiliyor.

recep ivedik 6 vizyon tarihi

Ne Olmuştu?

Bir tarafta Türkiye’nin en büyük sinema işletmecisi CGV Mars Group, diğer tarafta ise Türkiye’nin en önemli yapım şirketleri.. İki taraf arasında yaşanan ‘patlamış mısır kampanyalı bilet satışı’ krizi, her geçen gün farklı bir boyut kazanıyor.

Yapımcılar, Mars Grubu’nun bilet fiyatlarına sürekli zam yaptığını, ancak bu işe emek veren insanların kazançlarının hep aynı kaldığını söylüyor. Filmlerin adaletli bir şekilde gösterime girmesi gerektiğini belirten yapım şirketleri, “Bizim ürünlerimiz üzerinden kampanyalı bilet satılmasını istemiyoruz” diyor.

Mars Grubu ise "Yapımcıların bilet parasından istediği pay artışı 12.5 liralara kadar yükseliyor. Bu noktada en ucuz sinema biletinin ücreti 30 TL'leri bulmak zorunda kalacak" savunmasını yapıyor.

Yapımcılığını BKM’nin üstlendiği, senaristliğini ve yönetmenliğini ise Yılmaz Erdoğan’ın yaptığı Organize İşler 2: Sazan Sarmalı filminin vizyon tarihi, BKM’nin salon işletmecileriyle yaşadığı anlaşmazlık nedeniyle ertelenmişti.

Benzer şekilde ünlü oyuncu ve yapımcı Cem Yılmaz’ın 2 Arada' ile 'Kaçamak'tan oluşan 'Karakomik Filmler' serisinin de vizyona tarihi belirsizliğini koruyor.