Red Alert Online Mobile Geliyor!

Red Alert Online

Birçok oyuncunun unutamadığı yapımların başında gelen Red Alert için sürpriz bir karar alındı.

Electronic Arts, Tencent ve Aiyou Interactive Entertainment ile anlaşma yaparak, Red Alert Online isimli Android oyununu Çin’de yayınlama kararı aldı.

Gerçek zamanlı strateji oyunu türünün kilometre taşlarından bir tanesi olan Command & Conquer serisi, ilk olarak 1995 yılında piyasaya sürülmüştü. 1996 yılında yayınlanan Command & Conquer Red Alert ile unutulmazlar arasına giren C&C, sonrasında müthiş oyunlarla raflardaki yerini almaya devam etmişti.

Bugün itibarıyla resmi bir açıklama yayınlanan Electronic Arts, Çin’in en büyük oyun şirketi Tencent ile yaptıkları anlaşmayla birlikte Red Alert Online isimli Android oyununu piyasaya sürmeye hazırlandıklarını söyledi. Aiyou Interactive Entertainment tarafından geliştirilen mobil oyunun şimdilik sadece Çin pazarında yayınlanacağının altı çizildi. Birçok oyuncuyu heyecanlandırmayı başaran yapımın Çin'den başka ülkelerde yayınlanıp yayınlanmayacağına dair ise herhangi bir detay verilmedi. 

Yakın zaman sonra Çin’de yaşayan oyuncular tarafından ücretsiz şekilde oynanabileceği söylenen oyun için hemen yukarıda gördüğünüz resmi duyuru videosunda yer alan görüntüler haricinde resmi görüntüler yayınlanmazken, Command & Conquer Series isimli YouTube kanalı, hemen aşağıda gördüğünüz oynanış videosunu bizimle paylaştı.