Red Dead Online İçin Gun Rush Modu Yayınlandı

Amerikan menşeli şirket Rockstar Games, halen beta sürecinde olan Red Dead Online için yenilikler yapmaya devam ediyor. Bugün yeni bir mod daha oyuncuların beğenisine sunuldu. Red Dead Online oyuncuları, artık Gun Rush modunu da deneyebilecekler.

Red Dead Redemption 2 oyununun Grand Theft Auto Online ayarında olacak çoklu-oyuncu modu Red Dead Online, geçtiğimiz Kasım ayının sonunda kademeli olarak kullanıcılara sunulmuştu. İlk olarak Ultimate Edition sürümüne sahip olanların erişim sağlayabildikleri çoklu-oyuncu moduna dair detaylar ise yavaş yavaş gelmeye başlamıştı. Ana senaryo modunda olduğu gibi tek başımıza üstesinden gelebileceğimiz hikaye içerikli görevler bulunmasının yanı sıra Most Wanted, Name Your Weapon, Team Shootout, Races ve son olarak da Vahşi Batı temalı Battle Royale modu Make It Count modları bulunuyor.

Rockstar Games tarafından Red Dead Online için yapılan yeni açıklamayla, Make It Count (Attığını Vur) moduna kardeş geliyor: Gun Rush. Yayınlanan basın bildirisine bakılırsa, bu mod Fortnite ve PUBG oyunlarına benzerlik gösteriyor. İster tek başımıza istersek de takım olarak oynayabiliyoruz. Otuz iki kadar oyuncunun birbirine karşı mücadele edeceği harita, klasik olarak zaman geçtikçe daralacak. Bizler ise silah ve cephane bularak rakip oyunculara karşı bir yaşam savaşı vereceğiz.

Make It Count modunun bu moddan farkı ise iki farklı şekilde oynanıyor olması. Ya rakip oyunculara karşı yay kullanabiliyor ya da onları bıçak atarak indirebiliyorduk.

Yayınlanan basın bildirisinde yer alan diğer detaylarda ise yakın bir zamanda keskin nişancılıktan kanun adamlarından kaçmaya kadar çok çeşitli günlük görevlerin geleceği yazılı. Law and Bounty sisteminde de bazı değişiklikler yapılacakmış. İşlediğimiz her suç  için başımıza ödül koyulacak ve ne kadar fazla zaman geçerse, peşimize düşecek olan diğer oyuncuların sayısı da artacak. Bu durumda da ya hesabı kapatıp kendimizi temize çıkartacak ya da kaçmaya devam edeceğiz. Parley ve Feuds sistemleri de Rockstar Games tarafından elden geçirilecek ve yapılan iyileştirmeler sayesinde, saldırgan oyuncuları daha kolay başımızdan savabileceğiz.

Bir diğer yenilik ise oyuncuların bulundukları noktaların, birbirlerine olan mesafelerine bağlı olarak gösterileceği yönünde olacak. Eğer iki oyuncu birbirine bir hayli yakınlarsa, birbirlerini rahatlıkla görebilecekler ama mesafe uzarsa görünmez hale gelecekler. Bir diğer deyişle, herhangi bir oyuncu herhangi bir oyuncuyu alan ne kadar geniş olursa olsun takip edemeyecek. Buna ek olarak, Rockstar Games'in herhangi bir oyuncunun bir infaz gerçekleştirdiği sırada işaretleyicisini karartmak gibi bir planı da var. Bu sayede, bu oyuncular daha uzak mesafelerden görülebilecekler.

Son olarak, Horley ve Jessica LeClerk karakterlerinin yanı sıra yeni karakterlerle de tanışacağımız yeni görevler, rekabete dayalı yeni modlar, dinamik etkinlikler, yeni silahlar ve yeni kıyafetler olmak üzere birçok yenilikler, bu yıl içerisinde Red Dead Online oyuncularının beğenisine sunulacak yenilikler arasında yer alıyorlar.