Red Dead Online Kasım Ayında Beta Sürecine Girecek

Red dead online beta

Rockstar Games aylardır Red Dead Redemption 2 için hikayeye dair detaylar paylaşırken, bugün itibarıyla oyunun online yani çok oyunculu tarafına dair ilk bilgiler ortaya çıktı.

Geliştirdiği Grand Theft Auto serisiyle gönüllerde taht kuran Rockstar’ın bir diğer önemli seri Red Dead olarak gösteriliyordu. Özellikle Red Dead Redemption ile devasa oyuncu kitlelerine ulaşan serinin yeni oyun uzun süredir bekleniyordu. Yakın zaman önce Red Dead Redemption 2 ile tekrar mağazalardaki yerini alacağını duyuran Rockstar Games, GTA 5 ve GTA Online ikilisinde olduğu gibi oyunun hikaye ve çevrimiçi olmak üzere iki yoldan ilerleyeceğini söylemişti. Yapılan resmi duyurunun ardından yayınlanan video ve resimlerde hikaye tarafını anlatmayı seçen Rockstar, bugün Red Dead Online adını verdiği çevrimiçi moda dair detayları paylaştı.

Red Dead Online için oyuncularla paylaşılan ilk bilgi, çevrimiçi bölümlerin ekim ayında asıl oyunla aynı anda çıkmayacağı oldu. Ekim ayında oyunun hikayesine kavuşacak olan oyuncuların ancak kasım ayında Red Dead Online Beta’ya girebilecekleri dile getirildi. Geliştiriciler Red Dead Online’nın “Red Dead Redemption’daki klasik co-op ve rekabetçi online özelliklerin evrim geçirmiş hali” olacağını aktardılar.

Red Dead Online Sürekli güncellenecek

GTA Online’a benzer bir gelişim süreceği olacağı ön görülen Red Dead Online’ın sürekli güncellemelerle şekilde değiştereceği ve ücretsiz paketlerle genişletilmeye devam edileceği belirtildi. Beta sürecinden sonra çevrimiçi tarafın nihai halinin piyasaya sürüleceği ve bütün oyuncuların ücretsiz olarak online görevleri gerçekleştirmeye başlayabileceklerinin müjdesi de verildi.