Red Dead Redemption 2'den Yeni Oynanış Videosu Geldi

Red Dead Redemption 2 oynanış

Rockstar Games, Red Dead Redemption 2 bekleyenleri sevindirecek bir haber verdi. Ünlü oyun stüdyosu, yayınladığı yeni Red Dead Redemption 2 oynanış videosu ile Dead Eye sistemini ve silahları gösterdi.

Aksiyona ve çatışmalara odaklanan ikinci videoda, Arthur ve Van der Linde Gang’in karıştığı yasadışı olayları ele aldıklarının altını çizen oyun stüdyosu, çevrenizdeki karakterlerle birlikte çeşitli suçlar işleyebileceğinizi aktarırken, tek başınıza –eğer yeteri kadar cesursanız- açık dünyayı keşfetme şansınızın da bulunduğunu belirtti. Buna rağmen tek başına yapılan gezilerin oldukça tehlikeli olduğu ve birçok belanın sizi izleyeceği kaydedildi. Red Dead Redemption 2’de işleyeceğiniz herhangi bir suçtan sonra “arananlar” arasına girebileceğiniz, arananlar listesinde başınıza ödül konulmasının ardından ödül avcıları tarafından takip edileceğiniz dile getirildi.

Üzerinde durulan bir başka önemli mevzu ise Dead Eye sistemi oldu. Bir nevi özel güç olan Dead Eye sistemiyle oyuncuların zamanı yavaşlatabilecekleri ve bu yolla daha iyi atış şansları yakalayabilecekleri ifade edildi. Rakiplerinize üst üste düzgün atışlar yapmak ya da ölümcül noktalarını görmek için kullanılabilecek sistemin, birçok avantajı da beraberinde getirdiği ve oyuncuların Dead Eye’ı istedikleri zaman açabilecekleri söylenenler arasında yerini aldı.

26 Ekim 2018 tarihinde PlayStation 4 ve Xbox One sistemleri için piyasaya sürülecek olan oyunun şimdilik PC için piyasaya çıkması beklenmezken, GTA 5’te olduğu gibi belirli bir süre sonra PC platformunda da oynanabilir olacağı tahmin ediliyor.