Red Dead Redemption 2'nin PC Sürümünden Müjdeli Haber

Red Dead Redemption 2

Son zamanların en çok beklenen oyunları arasında yer alan Red Dead Redemption 2 için bilgisayar kullanıcılarını sevindirecek bir haber geldi. Oyunun yayıncısı Take-Two, “bilgisayar bizim için çok önemli” diyerek, Red Dead Redemption 2 PC haberlerini şimdiden doğruladı.

Grand Theft Auto serisinin geliştiricisi Rockstar Games, ilk Red Dead oyununu 2004 yılında yayınlamıştı. Fakat serinin asıl başarısı 2010’da yayınlanan Red Dead Redemption ile gelmiş ve satış rekorları kırmıştı. Bilgisayar platformu için çıkmayan oyun, buna rağmen konsol oyuncuları arasında oldukça popüler olmuş ve ansızın klasikler arasına girmişti.

Red Dead Redemption 2, yakın zaman önce yapılan resmi bir açıklamayla duyurulurken, bilgisayar oyuncuları için yine kötü bir haber verilmişti. Rockstar Games, oyunu sadece PlayStation 4 ve Xbox One platformları için yayınlayacağını söylemişti. Buna rağmen oyunun yayıncısı Take-Two, bugün ilginç bir açıklama yaptı. Take-Two’nun CEO’su Strauss Zelnick, “Dijital dağıtım sektöründe, yani bizim yaptığımız işte, bilgisayarın çok çok önemli bir hale geldiğini görebiliyorum. 10 yıl önce bu konuda konsol platformu çok daha iyiydi. Şimdiyse bu konu tamamen kapanmış gibi görünüyor.” dedi.

Bilgisayarın ne kadar güçlü bir platform olduğunu gördüklerini ve onu arka plana itemeyeceklerini söyleyen Strauss, üstü kapalı da olsa Red Dead Redemption 2 başta olmak üzere diğer oyunlarının bilgisayar platformları için çıkacağının sinyalini vermiş oldu.

YORUMLAR