Red Dead Redemption 2'nin Yeni Fragmanı Yayınlandı

Red Dead Redemption 2

Rockstar Games tarafından geliştirilen “Red Dead Redemption 2”, bir süredir heyecanla bekleniyordu. Uzun zamandır bu oyunla ilgili sessizliğini koruyan şirket, yayınladığı yeni tanıtım videosuyla sessizliğini bozdu.

Rockstar Games'in fragmanla ilgili açıklaması şu şekilde: "Amerika, yıl 1899. Vahşi Batı'nın son dönemleri. Kanun adamları sorun çıkaran tehlikeli son çete üyelerinin peşine düşmüş durumda. Blackwater kasabasında ise bir soygunda işler yanlış gidiyor. Arthur Morgan ve Van der Linde çetesi kaçmak zorunda kalıyor. Federal ajanlar ve ülkenin en iyi ödül avcılarının karşısında çete, Amerika'nın uçsuz bucaksız acımasız dünyasında hayatta kalmak için soygun yapıp savaşmak zorunda kalıyor. Derinleşen iç bölünmeler çeteyi parçalamakla tehdit ederken, Arthur kendi idealleri ile çeteye olan bağlılığı arasında bir seçim yapmak zorunda kalıyor.

Red Dead Redemption 2’de ana karakterimizin Arthur Morgan olacağı daha önce açıklanmıştı. Hikayenin Morgan çevresinde şekilleneceğini söyleyen Rockstar Games, oyunda John Marston’un da yer alacağını duyurmuştu. Arthur Morgan ile Dutch van der Linde’nin hikayesinin oyunda kendisine yer bulacağı ve van der Linde’nin çete lideri olarak görüleceği kaydedildi. İlk oyunda John Marston da çetenin bir üyesiydi ve diğer çete üyelerinin peşine düşüyordu. Kısacası “Red Dead Redemption 2”, birinci oyunun öncesindeki olayları ele alıyor. 

Merakla beklenen açık dünya oyunlarının başında gelen Red Dead Redemption 2, PlayStation 4 ve Xbox One için 26 Ekim’de satışa çıkacak.