Red Dead Redemption Felaket Olacaktı

Red Dead Redemption Felaket Olacaktı

GTA, Red Dead Redemption gibi oyunlarıyla oyuncuların takdirini ve güvenini kazanan Rockstar firmasının şu anda yardımcı başkanı olan Dan Houser (GTA serisinin arkasındaki isim) konsollara özel olarak çıkan Red Dead Redemption ile ilgili ilginç detayları açıkladı.

Red Dead Redemption'ın satışa sunulmasından önce kendilerine Rockstar firması tarafından oyunun "felaket" olacağının söylendiğini dile getirdi.

Her ne kadar oyunun felaket olma potansiyelini duysalar da, oyun için hazırladıkları karaktere inandıklarına değinen Houser, Rockstar ile GTA 5 için fikir alışverişinde bulunurken, Red Dead Redemption'ın hazırlıklarına başladıklarına da değindi:

"Niko'yu (GTA 4) çok sevmiştik ve oyun için çok güçlü bir ana karakter olduğunu hissettirmişti... Bizler de o dönemin sonrasında John Marston'ın karakterine giriş yapmaya hazırlanıyorduk." sözleriyle Red Dead Redemption'ın ana karakter temasını ortaya çıkarma sürecinden bahseden Houser, konuşmasının devamında:

"Vahşi batı temalı bir oyun yapmanın bizler için bir felakat olacağı söyleniyordu. Ama ilginç olmasına özen göstereceğimiz ve ilk gördüğünüz anda seveceğiniz güçlü bir karakterin oyuna sizleri bağlayacağını düşündük." diyerek, oyuna ve yarattıkları karaktere güvendiklerini dile getirdi.

Red Dead Redemption Mayıs 2010 tarihinde piyasaya çıktı. Ve oyun firma yetkililerinin dediklerini utanıdaracak ama yüzlerini güldürecek derecede basın ve oyuncular tarafından takdir edildi ve ilk birkaç haftasında 5 milyon adet satmayı başardı.

Şubat 2012 tarihinde Rockstar'ın ortak firmalarından biri olan Take-Two Interactive, Red Dead Redemption'ın toplamda 13 milyon sattığını duyurdu.

Red Dead Redemption gibi başarılı bir oyunun ardından GTA 5 ile karşımıza çıkmaya hazırlanan Rockstar Games, yeni oyunu için detaylı bilgileri geçtiğimiz günlerde paylaştı. GTA 5 Yeni Detaylar Açıklandı haberimizden bu bilgileri okuyabilirsiniz.

YORUMLAR