Red Zone, PUBG'den Kaldırılabilir

Red Zone, PUBG'den Kalkabilir

PUBG'nin tepesindeki isimden çok önemli açıklamalar geldi. Brendan Greene'nin yaptığı açıklamaya göre, eğer oyuncular isterse PUBG'deki Red Zone (kırmızı alan) kaldırılabilir.

Battle Royale türünün ilk örneği olan PUBG, gün geçtikçe daha da popüler oluyor. Bu da Battle Royale oyun tününü daha ilgi çekici hale getiriyor. Ubisoft ve DICE gibi büyük firmalar bile bu türde oyunlar geliştirmeyi planlıyorlar.  Şu anda Fortnite ve PUBG'nin bu türde büyük bir rekabeti oluşturuyor. Bu da iki oyunun da oyunu daha da fazla güncellenmesine ve gelişmesine sebep oluyor.

Oyunun geliştirici ekibinin başındaki isim Brendan Greene, geçtiğimiz günlerde oyuna gelecek olan yeniliklerle ilgili bir röportaj vermişti. Yeni gelecek olan harita seçme özelliğini anlatan Greene, daha sonrasında Red Zone özelliğinin kaldırılabileceğini dile getirdi. Red Zone (kırmızı alan) haritada bir noktaya beliriyor ve bir süre sonra o noktaya bombalar düşmeye başlıyor. Red Zone'dan kurtulmak oldukça kolay. Ancak, talihsiz bir anda bombaya yakalanıp ölebiliyorsunuz. Haliyle bu durumdan rahatsız olan birçok oyuncu var. Brenda Greene, Red Zone'dan kurtulmanın kolay olduğunu söylese de oyuncuların istekleri ile bu özelliğin kaldırılabileceğini söylüyor.

PUBG'nin geliştirilerinin oyuncuların sesine kulak verdiğini söyleyebiliriz. Daha öncesinde de harita seçememekten şikayet eden oyunseverleri dinleyip harita seçme özelliğinin çok yakında ekleneceğini söylemişti.