Reddit CEO'su Kullanıcıları Uyardı: TikTok'u Yüklemeyin

Geçtiğimiz saatlerde açıklamalarda bulunan Reddit CEO'su Steve Huffman, son zamanlarda gittikçe popüler hale gelen TikTok için bazı sert sözler savurdu.

Geçtiğimiz saatlerde açıklamalarda bulunan Reddit CEO'su Steve Huffman, son zamanlarda gittikçe popüler hale gelen TikTok için bazı sert sözler savurdu.

'TikTok Parazit'

TikTok mevcut durumda en hızlı büyüyen sosyal medya platformlarından birisi ve pek çok teknoloji uzmanı bazı sebeplerden ötürü bu büyümeye pek de sıcak gözle bakmıyor. Çarşamba günü bir etkinlikte konuşan Steve Huffman, söz konusu sosyal medya platformu hakkında bazı radikal açıklamalara imza attı.

Bu uygulamaya temelde bir parazit gözü ile bakıyorum çünkü her zaman dinliyor. Kullandıkları yöntemler gerçekten dehşet verici ve telefonuma böyle bir uygulama yüklemeyi aklımdan dahi geçirmedim. İnsanlara her zaman 'Bu casus yazılımları telefonunuza yüklemeyin' diyorum.

- Steve Huffman

Söz konusu yorumlar Slow Ventures tarafından düzenlenen Social 2030 etkinliği sırasında yapıldı ve etkinlikte önemli yatırımcılar ve girişimciler bulunuyordu. Etkinliğin temeli ise önümüzdeki on yılı şekillendirecek eğilimleri tanımlamayı ve vurgulamayı amaçlıyor.

Huffman sözlerinin devamında TikTok'un kullanıcı eylemlerini nasıl izlediğine yönelik birkaç yorumda bulundu ve tüm bu etkinlik sırasında TikTok'un sıcak bir tartışma konusu olduğunu söyleyebiliriz. 

Söz konusu iddialar ile ilgili herhangi bir açıklama olduğu durumda sizleri bilgilendireceğiz. Peki siz TikTok hakkında ne düşünüyorsunuz ve bu iddialara katılıyor musunuz? Görüşlerinizi hemen aşağıdaki yorumlar sekmesinden bizlerle paylaşabilirsiniz.

YORUMLAR