Reddit'e Türkiye'den Erişim Engellendi!

Reddit'e Türkiye'den Erişim Engellendi!

Popüler sosyal haber sitesi Reddit, anlık olarak tüm dünyadan haberlere ulaşabileceğiniz bir platform. Dün gece gerçekleşen Paris saldırısından sonra TİB ilginç engelleme kararlarına bir yenisini daha ekledi. Telekomünikasyon İletişim Başkanlığı tarafından yasaklanan Reddit'in erişiminde hala sıkıntı devam ediyor. 5651 sayılı kanun gereği erişime kapatılan sosyal haber sitesi Reddit'in gündemi şaşırtma ve terör saldırısıyla ilgili paylaşılan bilgilerden dolayı engellenildiği düşünülüyor. Ama Türkiye’de bu tarz olaylar olduğunda ilk Twitter engellenirdi. Kurumun direkt Reddit’i engellemesi kafaları karıştırdı.

Dünyanın en çok ziyaret edilen sosyal haber sitelerinden birisi olan Reddit'in ana sayfasına baktığınızda zaten Paris ile ilgili haberlerin çokluğunu görebiliyorsunuz. TİB tarafından resmi bir açıklama yapılmaması, sessiz bir şekilde internet sitesinin kapatılması akıllarda büyük soru işaretleri oluşturdu. Yabancı kaynaklarda ise Türkiye'deki erişim yasağının sebebinin açık saçık resimler ve hakaret içerikli söylemler olduğundan bahsediliyor.

Reddit'in erişim yasağı ne zaman kaldırılacak bilinmiyor ama bizim yasaklı sitelere giriş için oluşturduğumuz rehberlere aşağıdan ulaşabilirsiniz. Yasaklı olmasına rağmen VPN ve Hotspot kullanarak Reddit'i normal bir şekilde kullanmanız mümkün.

Engelli Sitelere Giriş için Kullanabileceğiniz 8 Yöntem

Ücretsiz VPN Servisi VPN Gate ile Engelli Sitelere Giriş

YORUMLAR