Reddit'te Video Yükleme Dönemi Başladı

Reddit'te Video Yükleme Dönemi Başladı

Kişilerin özgürce paylaşımda bulunabildiği sosyal haber sitesi Reddit, kendi yerel video barındırma hizmetini mobil ve masaüstü platformlarda kullanıma açtı. Reddit kullanıcısıysanız artık siteye videolar yükleyebilecek, mesajlarınızı animasyonlu GIF’lerle renklendirebileceksiniz.

10.000’in üzerinde topluluğa sahip olan sosyal ağ platformu Reddit, Haziran ayında sınırlı beta olarak kullanıma açtığı video yükleme özelliğini dün akşam itibarıyla topluluğu oluşturan herkese açtı. Hala beta aşamasında olan ancak tüm Reddit kullanıcılarına açık olan video yükleme özelliği hem mobil hem de masaüstü platformda kullanılabiliyor. Kullanıcılar MP4 ve MOV formatında, maksimum 15 dakikalık videolarını platformda paylaşabiliyor. Yüklenen videolar dahili GIF dönüştürücü ile MP4 formatından GIF formatına kolaylıkla çevrilebiliyor. Daha da güzeli; Kullanıcılar bir yandan yorumları okuyup sohbete girerken diğer yandan videoyu izleyebiliyor.

Reddit’in video aracını kullanıma sunmasının nedeni ise oldukça basit; Video ve GIF paylaşmanın pratik olmaması. Üçüncü parti barındırma platformlarını kullanma, bağlantıyı kopyalama, sonrasında da paylaşma zaman alan ve dolambaçlı bir süreç. Reddit’in - doğal - video yüklemeyi mümkün kılması hem içerik üreticiler hem de yorumcular için faydalı.

Pup makes most important decision of his life. from aww

Reddit'ten Poz Veren Yavru Kedi Photoshop Yarışması

YORUMLAR