Rekabet Kurumu 5 Firma Hakkında Soruşturma Açtı

Rekabet Kurumu 5 Firma Hakkında Soruşturma Açtı

Genel olarak oyun fiyatlarının yüksekliği herkesçe bilinen ve şikayet konusu olan bir durum. Rekabet Kurumu da bu durumdan haberdar olmuş olacak ki, oyuncuları sevindirecek bir adım attı ve içlerinde Aral da olmak üzere 5 firmaya soruşturma açtı.

Rekabet Kurumu'nun resmi sitesinden yapılan açıklamaya göre, Aral Ticaret'in dağıtıcısı olduğu bilgisayar ve konsol oyunlarını, diğer ana oyun dağıtıcıları ile uyumlu eylem içinde ve yüksek fiyattan sattığı doğrultusunda gelen şikayetler sonucu bir soruşturma başlatıldı. Bu firmalar arasında Aral ile birlikte D&R, Teknosa, Bimeks ve Vatan Bilgisayar bulunuyor.

Bildiğiniz gibi kanunlara göre ticari teşebbüslerin aralarında rekabeti sınırlayıcı anlaşmalar yapması yasak. Bu yüzden de oyunculardan gelen şikayetler dolayısıyla bu iddiaların gerçek olup olmadığının araştırılması ve yasaların ihlal edip edilmediğinin tespiti amacıyla Rekabet Kurumu tarafından bir soruşturma başlatıldı.

Konuyla ilgili yapılmış resmi açıklamayı Rekabet Kurumu'nun websitesinden okuyabilirsiniz. Bu soruşturmaların sonucunda oyuncuların mı yoksa firmaların mı memnun olacağı bir karar çıkacak, hep birlikte bekleyip göreceğiz.

Oyunların Göz ve Beyin Koordinasyonunu Güçlendirdiği Açıklandı

YORUMLAR