Reklam Engellerken Kullanıcısına Para Kazandıran Tarayıcı: Brave Browser

Reklam Engellerken Kullanıcısına Para Kazandıran Tarayıcı: Brave Browser

Meğer Mozilla'nın CEO'su Brendan Eich, şu an varolan tüm internet tarayıcılarına rakip olabilecek bir internet tarayıcısı üzerinde çalışıyormuş.

Sitelerdeki reklamları otomatik olarak engelleyen bir internet tarayıcısı üzerinde çalışmalarına devam eden Mozilla CEO'su Brendan Eich ve ekibi, kelimenin tam anlamıyla "gümbür gümbür" geliyorlar. Brave Browser adının verileceği bu internet tarayıcısı, sitelerdeki reklamları engelleyip aynı zamanda kullanıcılarına para da kazandıracak. Normal tarayıcılardan çok daha hızlı olan Brave Browser, tüm platformlar için uyumlu olacak.

Brave Browser'ın çalışma mantığı diğer tarayıcılardan bir hayli farklı. Chromium tabanını kullanan tarayıcı her hangi bir ayara gerek kalmadan reklamları engelleyecek. Bu işlemi oldukça hızlı yapan tarayıcı bu konuda oldukça iddialı. Sitelerdeki reklamları kaldıran Brave Browser, bu reklamların yerlerine kendi reklamlarını koyacak ve ortaya çıkan geliri bir havuzda tutacak. Havuzda tutulan gelir yayıncı, kullanıcı, reklam sağlayıcı ve Brave ekibi arasında paylaşılacak. Fikir süper çünkü internette gezirken para kazanılacak olması bir çok kişiyi cezbedebilir. 

2016 yılının sonlarına doğru tüm platformlar için piyasaya sürülmesi beklenen Brave Browser'ın nasıl bir geri dönüş alacağı şimdiden merak konusu.

Brave Browser'ın Safari ile yarıştığı test videosunu aşağıdan izleyebilirsiniz.

İnternet Nerede Olduğumuzu Nasıl Anlıyor?

Bakan'dan Evlere Ücretsiz İnternet Müjdesi


YORUMLAR