Reklamsız YouTube için Abonelik Sistemi Geliyor Mu?

Reklamsız YouTube için Abonelik Sistemi Geliyor Mu?

Dünya'nın en çok kullanılan video platformu YouTube hakkında uzun süredir konuşulan abonelik sistemi yavaş yavaş filizlenmeye başladı. Sitenin video öncelerinde ve aralarında göstermiş olduğu reklamlardan bunalan kullanıcıların, ücretli abonelik sistemi ile bu reklamları atlama isteği sonunda yanıt bulacak gibi görünüyor.

Son zamanlarda reklamlardan dolayı illallah ettiren YouTube'un kullanım kalitesi kendi düşünceme göre oldukça düştü. Bunun tek sebebi ise tamamen reklamlar. Fakat firmanın politikaları gereği bu reklamlar video içinde gösteriliyor. Ayrıca 5 saniye sonra bu videoları geçebilmek de güzel bir özellik fakat yinede bu reklamları görmemizi engelleyecek bir abonelik sistemine ihtiyaç duyulduğu kesin. Bunun nedeni ise benim gibi pek çok müzik listesine sahip olan kullanıcılar, listelerini açarak iş yada keyif yaparken, müzik dinleme keyifleri sürekli bozuluyor. Bunun dışında dizi ve film izlemek için youTube kullanan kullanıcılarda aynı sorundan muzdarip.

Bir süredir getirilir, getirilecek, getirilmeli vb. şekilde internet üzerinde dönen ücretli YouTube abonelik sistemi sanırım sonunda geliyor. Katıldığı bir konferansda konuyla ilgili açıklama yapan YouTube İçerik sorumlusu Robert Kyncl, YouTube'un ücretli abonelik sistemi üzerinde çalıştığını ve böylece abone olan kullanıcıların reklamları görmekten kurtulabileceğini vurguladı. Henüz netliği kesinleşmemesine rağmen, YouTube'u reklamsız kullanabilecek olma fikri bile mutlu etmeye yetiyor diyebilirim.

Yeni ücretli abonelik sistemi üzerindeki son çalışmaların yapıldığı vurgulayan Robert, bu sistem ile kullanıcıların aylık bir ücret karşılığında hiç bir reklamı görmeden kesintisiz video izleme şansına sahip olacağının da altını çizdi.

Youtube reklamlarının diğer bir kötü yanı ise, en büyük video platformu olduğu için onu örnek alan binlerce video ve içerik sitesinin de videolarda reklam politikası uygulaması. Ayrıca bazı sitelerde video önlerinde gelen bu reklamlar aşılamıyor yada çok geç aşılıyor. En kısa sürede gelmesini beklediğim ücretli YouTube abonelik sistemi hakkındaki yeni gelişen bilgileri sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz.

Dropbox'ın Android ve iOS Versiyonlarına Uygulama İçi Link Açma Özelliği Geliyor

YORUMLAR