Rekora Koşan Akıllı Telefon Robin ile Tanışın!

Rekora Koşan Akıllı Telefon Robin ile Tanışın!

Harika tasarımı olan akıllı telefonlar her zaman dikkatimi çekmiştir. Tabii bu tasarım merakı ve beğenisi herkese göre değişebilir ama Robin ile tanışınca birçok okuyucunun beğeneceğine eminim diyebilirim. Bunu şuna dayanarak söylüyorum, arkanıza sağlam bir ekibiniz, harika bir tasarımınız ve ürününüzü ön plana çıkaran bir özelliğiniz varsa kaçınılmaz olan şöhrete hep yakınsınızdır.

Robin, geçtiğimiz yıl 20 milyon dolara yakın yatırım alan Nextbit şirketinin bir ürünü olarak karşımıza çıkıyor. Daha önce Google'da çalışan Tom Moss, Google ve Motorola'da mühendis olarak yer alan Mike Chan ve HTC'nin tasarımdan sorumlu eski başkan yardımcısı Scoot Croyle bu şirketin, daha doğrusu Robin'in mimarları. Kickstarter sayesinde kendisine fon arayan cihazın özelliklerine gelin biraz daha yakından bakalım.

Nextbit akıllıca bir iş yaparak kullanıcı geri bildirimlerine önem vererek Kickstarter'a giriş yapmış. 20 milyon dolara yakın yatırım alan bir şirketin neden fona ihtiyaç duyduğu kulağa biraz garip gelse de altta yatan bu sebep iyi bir reklam çalışmasına da ön ayak olmuş. Başlıkta da belirttiğim gibi 'bulut öncelikli' olmasıyla da ürün pazarlanmaya çalışıldığında daha ilk günden inanılmaz bir ivme yakaladı.

'Bulut Öncelikli' Akıllı Telefon Muhabbeti Nedir?

Bu aslında hepimizin sıkça yaşadığı bir soruna çaredir. Fotoğraflara, videolara, müziklere, oyunlara veya yüzlerce uygulamaya o kadar düşkünüz ki çoğumuzun hafızası bunları kaldırmaya yetmiyor. Robin ne yapıyor? Telefonlarımızdaki tüm fazlalıkları otomatik olarak bulutta depoluyor ve bizim talebimize göre ihtiyaç anında kullanmamıza izin veriyor. Yani 16 GB gibi bir alanın yetmemesi hayal oluyor, Robin bize 100 GB bulut alanı veriyor.

Teknik Özellikleri

Bir akıllı telefonda aradığınız özelliklerden fazlasıyla var.

  • 5.2 inç, 1080p ekran
  • Snapdragon 808 işlemci
  • 13 MP arka, 5 MP ön kamera
  • 32 GB dahili, 100 GB online depolama alanı
  • 3 GB RAM
  • NFC, nano SIM, parmak izi okuyucu
  • 2680 mAh pil

İlk günden 400 bin dolara yakın bağış toplayan Robin'in Kickstarter sayfasını buraya tıklayarak ziyaret edebilirsiniz. Eğer destek olmak isterseniz gözünüz kapalı almanızı öneririm.

Telefonlarda 7 Gün Dayanacak Mobile Aqua Bataryalar Çok Yakında Piyasada Olacak

YORUMLAR