Resident Evil 2 (2019) Demosunu, Oyuncuların % 28'i Tamamladı

Her yeni Resident Evil duyurusu hiç şüphesiz ki birçoğumuzun heyecanlanmasına neden oluyordur. Ancak ilk gösterimi E3 2018 fuarında yapılan Resident Evil 2 (2019), bilhassa da orijinal oyunun çıkışı çocukluk dönemine denk gelen oyuncular için çok daha fazla anlam ifade ediyordur. O efsane oyun, yirmi bir yıllık bir süreçten sonra 25 Ocak 2019 tarihinde geri dönecek. Bildiğiniz gibi kısa bir süre önce de heyecanın körüklenmesi için oynanabilir bir demo yayınlanmıştı. Capcom tarafından verilen istatistiklere bakılırsa, oyuncuların % 28'i demoyu bitirebilmiş.

Malumunuz uzun zamandır beklenen Resident Evil 2 (2019)'nin oynanabilir demosu, 1-Shot Demo adı altında yayınlandı. Verilen detaylar ve yayınlanan fragmanlar ve oynanış videoları ile oyuncuların yoğun ilgisine maruz kalan oyunun demosu, bu zamana kadar yayınlanmış olanlardan bir hayli farklı. Bulmanız gereken üçüncü madalyon olmadığı için belirli bir alanda dolaşabildiğiniz demo, ne yaparsanız yapın yarım saat içerisinde bitiyor. Ancak tabii ki size verilen süre bitmeden önce mavi anahtarı bulup da Teğmen Marvin'in yanına dönerseniz, farklı bir sinematik ile karşılaşıyorsunuz.

11 Ocak 2019 tarihi ile PlayStation 4, PC ve Xbox One platformlarında yayınlanmış olan demo ile ilgili olarak Capcom, küresel istatistikler yayınladı. Bu istastistiklere bakılırsa, bir milyondan fazla kişi demoyu indirerek oynamış. Eğer tam bir sayı vermek gerekirse, biz bu haberi yazana kadar sayı 1,384,654 idi. Ancak bu sayı, hesabını RESIDENT EVIL.NET hesabıyla ilişkilendirmiş olan oyuncuları kapsıyor. Esas rakamın çok daha fazla olduğuna şüphe yok demek yanlış olmaz. Amerika 300,667 oyuncu ile demonun en fazla indirildiği ülke konumunda yer alıyor. Hemen arkasında da 296,035 oyuncu ile Japonya geliyor. İspanya ise 208,765 oyuncu ile üçüncü ülke olmuş.

Son olarak, demoyu indirmiş olan oyuncular genelinde yarım saatlik süre bitmeden finale ulaşmayı başaranların sayısı ise oldukça az bir seviyede kalmış. Öyle ki, 1,384,654 oyuncunun sadece % 28'i başarılı olabilmiş.